08.05.2021. Žbevnica

PD „Dubovac“ organizira jednodnevni izlet u subotu 08.05.2021. na

ŽBEVNICU

Žbevnica je najzapadniji hrvatski vrh viši od tisuću metara ( 1014 m )  i kontrolna je točka HPO – a. Vršni dio je prostrana livada s koje se pružaju prekrasni vidici na Ćićariju, Učku i cijeli istarski poluotok, a za dobre vidljivosti i na Alpe u Sloveniji i Dolomite u Italiji. Sam greben je zaobljen, širok i predstavlja pravi prirodni botanički vrt. Najviša točka na vršnoj livadi označena je kamenom kupolom.

Polazak: 08.05.2021.g. u 06,00 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena: mali autobus 150,00 kn
Ocjena težine: O (kondicijski otežano) N (tehnički nezahtjevno)

Vodiči:  Robert Boić  ( 091 519 1894 )  Miro Palajsa  ( 091 583 3779 )

• 06,00  polazak ispred zgrade suda
  • 09,00  polazak na turu
  • 12,00  dolazak na kuću Žbevnica
  • 13,00  dolazak na vrh
  • 13,45  povratak prema autobusu
  • 21,00  očekivani dolazak u Karlovac

OPREMA:  U skladu sa vremenskim uvjetima, prikladna odjeća i obuća, štapovi za hodanje i fotoaparat poželjni.

NAPOMENA : obavezna osobna i planinarska iskaznica.

HRANA: iz ruksaka, min. 2,5l vode

NAPOMENA: obavezna osobna i planinarska iskaznica, maska za lice

Prijave za izlet isključivo sa uplatom zaključno sa 06.05.2021. kod vodiča četvrtkom u 19,30 sati u Školskoj sportskoj dvorani Mladost – mala dvorana.

Prijavom na izlet svaki član Društva potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.

Molimo planinare da se pridržavaju epidemioloških mjera važećih na dan izleta.