11.9.2022. Žumberak

Polazak: 11.09.2022.(nedjelja) u 07,00 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena: osobni automobili, Posjetiteljski centar Sošice
Vodiči: MARIN MARAS 091 686 3866, ROBERT BOIĆ

Cilj je prijeći najatraktivniji dio Karlovačke obilaznice. Pozivamo sve one koje nisu bili, ali i one koji nisu već dugo bili na ovo lijepo nedjeljno druženje po najvišem gorju Panonske Hrvatske.
U 07:00 polazak. Dolazak u Sošice oko 8:00. Kava i priprema za turu. U 9:00 posjet PC Sošice.
U 9:45 krećemo na stazu Sošice-Sveta Gera-Ravna gora-Pliješ-Vodice-Sošice. Oko 18 km s 1700 m visinske razlike. Na dom dolazimo do 17:00. Tamo nas čeka hrana (grah ili roštilj) i piće. Do 20:00 smo natrag u Karlovcu.

OPREMA: planinarska obuća, standardna planinarska odjeća, štapovi za hodanje, zaštita za hladnoću, vjetar, kišu, rezervna odjeća, prva pomoć…
HRANA: iz ruksaka, min. 2 l vode
NAPOMENA: obavezna osobna i planinarska iskaznica, maska za lice

Uplate kod vodiča četvrtkom u 19.30 sati u Školskoj sportskoj dvorani Mladost – mala dvorana.
Temeljem zaprimljenih prijava organizirat će se izlet sukladno epidemiološkim mjerama.
Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta te da ispunjava psihofizičke, zdravstvene i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu. Ima plaćenu planinarsku članarinu za tekuću
godinu te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodič zadržava pravo izmjene plana i programa u slučaju nepredviđenih okolnosti