15.10.2022. DUBOVAČKI PLANINARSKI PUT

U subotu 15.10.2022. u 6 i 30 zaputili smo se na naš tradicionalni Dubovački pl. put. Nas ukupno 22. ( u Ozlju nas je čekala jedna naša članica) , sa jednim kombijem i jednim autom pa nas je kombi prevozio u dvije ture. Na stazu smo krenuli u 7 i 45 po maglovitom vremenu i nakon 2 i pol sata stižemo na Vodenicu. Tu radimo pauzu za gablec i odmor te nakon slikanja krećemo dalje. Magla se lagano razišla, beru se kesteni i gljive uz put, te tako dolazimo na Sveti Križ gdje radimo drugu pauzu. Sa Svetog Križa se spuštamo u Stative, gdje nas je  naša članica Ruža Mihalić ugostila u svom domu. Bilo je tu štrudla od krumpira, sira, jabuke, kiflice, kolači, kobase , sira, a i za popiti je bilo dosta. Teško smo se od svega toga odvojili da bi nastavili naš put prema Kalvariji.
Na Kalvariju stižemo u 17 i 30 i tu nas čekaju kuhane kobase za koje zahvaljujemo našoj Ivani Virovac Rožić. Nakon obroka i druženja zaputili smo se prema gradu. Staza od 28 km, ekipa jako dobra i premda je izlet započeo po sumornom i maglovitom vremenu završio je jako lijepo.

Zahvala svima na sudjelovanju.

Izvještaj sastavio

Robert Boić

Planinarsko društvo  „Dubovac“  15.10.2022.  organizira za svoje članove i članove HPS-a tradicionalni  pohod na DUBOVAČKI  PLANINARSKI PUT.

Davne 1983 godine sa idejom da se povežu stari gradovi Ozalj  i Dubovac ,te da se upozna pitomi pokupski kraj, obilježili smo DPP. Put dug 28 kilometara  preko Vodenice  i Svetog križa do naše Kalvarije ipak traži određenu kondiciju te traje oko osam sati. Visinska razlika 1000 metara pravilno je raspoređena te nema dugih strmih uspona.

Opis puta:

Ozalj- Vodenica – Hrašče  3 sata
Hrašće – Sveti Križ – Kalvarija 4 sata
Kalvarija – Dubovac – Karlovca 1 sat

Polazak: 6:30 / stajalište pred suda
Cijena prijevoza: Cijena će se formirati prema broju prijavljenih
Težina izleta: T/N ;↑↓1000 m.n.v.
Vodiči:  Robert Boić ( 091 519 1894 )  Darko Gabrek
Oprema: planinarske cipele,kabanica,štapovi poželjni
Hrana: iz ruksaka
Voda na putu: Hrašće

Prijave: Prijave za izlet kod vodiča ili četvrtkom u  19.30 sati u Školskoj sportskoj dvorani Mladost – mala dvorana.

Napomena: Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu.