Kastavska obilaznica

KASTAVSKA OBILAZNICA

Vodiči :            KREŠIMIR FAJDIĆ  ( 091 3903 311 ); IVAN LUTZ ( 091 6215 144)

Polazak :         03.03.2019. nedjelja  – 07’00 sati ispred suda

Težina izleta:   L ( kondicijski lako ) N ( tehnički nezahtjevno )

Prijevoz :         autobus ugovornog prijevoznika Autortansport, Karlovac

Cijena izleta :  80,00 kn veliki autobus

Planinarsko društvo „DUBOVAC“ Karlovac za svoje članove i članove HPS-a  organizira planinarski izlet na Kastavštinu,  grad Kastav, sinonim  bogate povijesti,  geografske raznolikost, zanimljive arhitekture. Grad Kastav sazdan je na 365 metara visokome brijegu ponad Kvarnera. Izdignut iznad gradske vreve, Kastav je tijekom dugih stoljeća očuvao svoju bogatu povijest, brojne vrijedne arhitektonske i druge spomenike,  kulturu i tradiciju,  netaknutu prirodu, dio koje su i  Šetnice u šumama Lozi  i  Lužini   otvorene 15. 10.2005. godine, na Svjetski dan pješačenja. Udruga Umirovljenika i starijih osoba Kastav izradila je projekt i dobila donaciju AED/CroNGO-a,  a u uz pomoć Grada Kastva – partnera u projektu i Turističke zajednice Grada Kastva projekt je uspješno realiziran. Šume Loza i Lužina prostiru se u zaleđu Kastva, na nadmorskoj visini od cca. 320 do 504 m i obuhvaćaju površinu od cca. 33 km2. Šetnice počinju i završavaju u Kastvu, različite su po dužini i vremenu obilaska, zanimljive su i lako dostupne svim ljubiteljima prirode, te omogućavaju uživanje u ljepotama šumskog drveća, bilja i cvijeća, stijenama kraških oblika, dolcima i vrtačama. Mogući su usponi na stjenovite vrhove: Majevi vrh (411m), Stanić (465m) i Mačkov vrh (504m), sa kojih se pružaju lijepi pogledi na šumsko prostranstvo u zaleđu Kastva, na sela Kastavštine kao i na planine i vrhove susjednog Gorskog kotara, Lisine i Učke.Nekada je Kastav bio polazište, odnosno cilj (ovisno o tome s koje strane krećete) Europskoga pješačkoga puta E-6, koji je vodio sve do Švedske.

PLAN IZLETA

– 06’30  polazak ispred suda prema Kastvu  gdje planiramo Stići oko 08’30

– 08’30 – 09’30 odmor, razgledavanje Kastva

– 09’30  – 12’30 šećemo po Loze i Lužine – plava staza- cca 10 km – 3 sata hoda

, odlazak prema Rijeci

– 13’00 – 17’30 boravak u Rijeci – Međunarodna karnevalska povorka 2019.

– 17’30 ( ili prema dogovoru ) polazak prema Karlovcu gdje planinramo stići oko 20’00 sati.

Vodič ima pravo izmjene programa izleta prema objektivnim okolnostima na terenu

Pored obvezne planinarske opreme istu ćemo prilagoditi i dogovoriti prije polaska a prema vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo sa uplatom zaključno sa 21.02.2019. god.kod vodiča ili na sastancima Društva četvrtkom u 19’30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost–mala dvorana.

Predlažemo da se učlanite u PD DUBOVAC iz Karlovca.Tako postajete članom HPS-a čime ostvarujete niz pogodnosti,od osiguranja do raznih popusta.

Ažurirano 18. veljače 2019 — 21:50