Oštri Medvjeđak i Plitvička jezera

09.02.2019. Izlet

Vodiči :            KREŠIMIR FAJDIĆ  ( 091 3903 311 ) ; ROBERT BOIĆ ( 091 519 1894 )

Polazak :         09.02.2019.( subota  ) – 06’30 sati ispred suda

Težina izleta:   L ( kondicijski lako ) N ( tehnički nezahtjevno )

Cijena izleta :  70,00 kn veliki autobus, djeca do 14 god. 35,00 kn +  ulaznica za NP                          “Plitvička jezera“ 25,00 kn po  osobi ( djeca do 7 g. ne plaćaju ulaznicu )

Planinarsko društvo „DUBOVAC“ Karlovac za svoje članove i članove HPS-a  organizira izlet u nacionalni park “ PLITVIČKA JEZERA“ . U prijepodnevnim satima boravimo na Medveđaku, šumovitoj gorskoj kosi dugoj 8 km, koja se pruža kao sjeverozapadni nastavak Plješivice i danas je jedno od najatraktivnijih mjesta sa kojeg se svim zaljubljenicima u prirodu pruža panoramski pogled na dio Plitvičkih jezera i čitavo područje između Male Kapele i Ličke Plješivice. Na njenom hrptu uzdižu se tri vrha: Oštri Medveđak  ( KT HPO 14.2., 884 m ) , umjetno načinjena zaravan od naslaganog kamenja, najviši je vrh Medveđaka, Tupi Medveđak ( 868 m) sa kojeg se pruža  impresivan pogled na 6 Plitvičkih jezera ( Prošćansko jezero i Ciginovac, Okrugljak, Galovac, Gradinsko jezero te Kozjak ), Ličku Plješivicu i Malu Kapelu,  i Turčić (801 m). Vrhovi Medveđaka interesantni su u svako doba godine, a zimi,  s manjim količinama snijega poseban su doživljaj ovog područja.

U popodnevnim satima, nakon vožnje  elektrobrodom preko jezera “Kozjak”, proći ćemo kroz vapnenački kanjon “Donjih jezera” sve do “Velikoga slapa”. Od “Velikoga slapa”  serpentinom se  uspinjemo do istočne strane kanjona, gdje su smješteni brojni vidikovci s kojih se pruža nezaboravan pogled na kristalna modroplava jezera i visoke pokrajnje stijene.

PLAN IZLETA

– 06’30 –  polazak ispred suda prema  Plitvicama

– 08’30 – 12’00 – uspon na Oštri Medveđak,spust na Plitvička jezera

– 12’00 – 13’00 –  odmor, pauza za ručak

– 13’30 – 16’30 – obilazak NP “ Plitvička jezera “ –  Donja jezera

– 17’00 – polazak prema Karlovcu gdje planiramo stići oko 19’00 sati .

Vodič ima pravo izmjene programa izleta prema objektivnim okolnostima na terenu.

Pored obvezne planinarske opreme istu ćemo prilagoditi i dogovoriti prije polaska, a prema vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo sa uplatom, prema zaprimljenim prijavama, zaključno sa 31.01.2019. god.kod vodiča ili na  sastancima Društva četvrtkom u 19’30 sati.

Predlažemo da se učlanite u PD DUBOVAC iz Karlovca.Tako postajete članom HPS-a  čime dobivate niz pogodnosti,od osiguranja do raznih popusta.

Ažurirano 19. ožujka 2019 — 15:12