25.9.2021. VISOVAČA

Težina :

teško , nezahtjevno

Polazak : 06:00 sati , subota 25.9.2021, g. ispred zgrade suda u Karlovcu

PD Dubovac vodi Vas na Visovaču u Južnom Velebitu. Na vrh se kreće od mora iz Barić Drage starom Terezijanom mimo napuštenog sela Šušnjavac (Marasi) i planinarska staza izlazi na visinu 1018m. Vrh se nalazi južnije od Panosa i obzirom na svoj istureni položaj prema moru nudi lijepe poglede na kompletan južni Velebit (Veliki Stolac, Panos, Stapina, Rujno, greben vrhova prema Svetom Brdu…)

OKVIRNI PLAN IZLETA

06:00     Polazak iz Karlovca

09:00     Dolazak u Barić Dragu i uspon na Visovaču

18:00     Očekivani silazak

22,00     Očekivani dolazak u Karlovac

Oprema: Udobna obuća (gojzerice), prikladna odjeća, zaštita od vremenskih uvjeta (sunca i kiše). Štapovi preporučljivi.

HRANA: iz ruksaka, min. 2 l vode

NAPOMENA: obavezna osobna i planinarska iskaznica, maska za lice

Prijave i uplate kod vodiča ili četvrtkom na sastancima društva u 19:30.

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta te da ispunjava psihofizičke, zdravstvene i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu. Ima plaćenu planinarsku članarinu za tekuću godinu te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič zadržava pravo izmjene plana i programa u slučaju nepredviđenih okolnosti.

Učlanite se u PD Dubovac. Što nas je više to nam je ljepše!

Ažurirano 24. rujna 2021 — 16:41