30.01.2022. SVETA GERA

PD Dubovac organizira jednodnevni izlet u nedjelju 30.01.2022. na

SVETU GERU

Sveta Gera je najviši vrh Žumberačke gore. Šumski proplanak na vrhu je mjesto gdje su se nekoć održavale narodne veselice i stočni sajmovi, a danas i već dvadeset i osam godina unazad na  zadnju nedjelju u prvom mjesecu održava se tradicionalni zimski planinarski pohod sa liturgijskim slavljem kod ostataka kapele Sv. Ilije Proroka koje počinje u 12,00 sati.

Polazak : 30.01.2022.g. u 07,00 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena :  autobus 60,00 Kn
Ocjena težine :  otežano, nezahtjevno

Vodiči:  Darko Gabrek  ( 098 649 545 ) i vodička sekcija PD Dubovac.

PLAN IZLETA

• 07,00  polazak autobusa
  • 08,30  dolazak u Sošice
  • 09,00  polazak na stazu
  • 11,30  dolazak na Svetu Geru
  • 12,00  početak misnog slavlja
  • 12,00  do 13,00 polasci grupa prema pl. domu Vodice
  •  14,00  do 15,00 dolazak na pl. dom Vodice
  •  16,30  polazak prema Sošicama
  •  18,00  polazak iz Sošica prema Karlovcu
  •  19,30  najkasniji dolazak u Karlovac

OPREMA :  U skladu sa vremenskim uvjetima, prikladna odjeća, čeone lampe, štapovi za hodanje, hrana i voda iz ruksaka

NAPOMENA : obavezna osobna i planinarska iskaznica

Vodič ima pravo izmjene programa izleta prema objektivnim okolnostima na terenu.

Pored obvezne planinarske opreme istu ćemo prilagoditi i dogovoriti prije polaska prema vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo sa uplatom kod vodiča ili četvrtkom u 19.30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost–mala dvorana.

Temeljem zaprimljenih prijava organizirati će se izlet sukladno epidemiološkim mjerama.

Predlažemo da se učlanite u PD „DUBOVAC“ Karlovac tako postajete članom HPS-a čime ostvarujete niz pogodnosti, od osiguranja do raznih popusta.

ŠTO NAS JE VIŠE TO NAM JE BOLJE !!!

Ažurirano 04/01/2022 — 10:36 PM
PD Dubovac 2021.