26.-27.3.2022. MOSOR

Vikend 26.-27.3.2022. autobus prepun planinara zaputio se prema jugu. Nakon standardnog zaustavljanja na Ziru, iduće stajanje bilo je na Klisu. Ovdje se odvaja prva grupa planinara na zahtjevnu turu po grebenu Mosora. Ljuti mosorski krš usporio je grupu pa je veći dio grupe odustao od čitave ture, te se nakon otprilike pola puta zaputio prema domu. Ostatak grupe osvaja Vickov stup i/ili Veliki Kabal. Druga grupa odlazi busom u Gornje Sitno, te za sat vremena dolazi na dom. Jedan dio zaputio se na turu dom-Veliki Kabal-Vickov stup-dom. Navečer smo uživali u Špirinoj večeri i druženju.

U nedjelju veći dio odlazi put Splita, a mala grupa zaputila se prema Sv. Juri-Koziku. U Tugare, mjesto podno Mosora, prvo dolazi grupa iz Splita te uživa u poljičkom soparniku. Druga grupa sa zakašnjenjem dolazi u Tugare zbog zastoja pri spustu. Oko 17:30 krećemo prema Karlovcu u koji dolazimo u 22:15.

PD Dubovac  26.-27.3.2022. vodi svoje članove i članove HPS-a na

MOSOR.

Na ovome izletu upoznajemo možda najljepši greben na Jadranu i život u njegovom podnožju. Obilazimo 8 od 10 točaka MPP (Mosorskog planinarskog puta) koje se protežu od Klisa do Gata. Noćimo u Pl. domu „Umberto Girometta“, kolijevci dalmatinskog planinarstva. Obilazimo HPO vrhove: Debelo brdo (1044 m), Veliki Kabal (1339 m), Ljubljan (1262 m) i Sv. Jure (Kozik, 1319 m).

Vodiči: MARIN MARAS 091 686 3866  DINO MARIN   VJEKOSLAV ŠIPEK

Polazak: 26.3.2022. (subota) u 05:00 sati ispred zgrade suda u Karlovcu

Troškovi:
– prijevoz 200 kn
– noćenje u domu 60 kn (
ne treba vreća)
– večera (junetina i grašak) 40 kn
– Dnevnik MPP 40 kn
–
OPG Čorić u Gatima, soparnik i piće po izboru 50 kn (http://soparnik.eu/ )

Tko ne želi večeru neka to naglasi prilikom prijave. Tko želi dnevnik i/ili soparnik neka naglasi prilikom prijave. Plaća se samo bus, a ostalo putem. Prednost imaju oni koji uplate izlet, a ne prijavljeni.

Subota: Polazak u 05:00 kod zgrade suda. Dolazak u Klis do 10:00 sati te razgledavanje utvrde.

Grupa A – T ( kondicijski teško ) N ( tehnički nezahtjevno )
Klis – Debelo brdo – Ljubljan – Vickov stup – Veliki Kabal (najviši vrh) – Pl. domu „Umberto Girometta“

Grupa B – L ( kondicijski lako ) N ( tehnički nezahtjevno )
Gornje Sitno – Pl. domu „Umberto Girometta“.  Obilazak vrhova prema dogovoru.

Nedjelja: Ustajanje u 07:00. Polazak na stazu u 08:00.

T ( kondicijski teško ) N ( tehnički nezahtjevno )
Dom – Kontenjer – Botajna – Kozik (najljepši vrh) – Gata.
U Gatima priprema i degustacija poljičkog soparnika.
Polazak za Karlovac oko 17:00.
Dolazak u Karlovac do 22:00.

OPREMA:  planinarska obuća, standardna planinarska odjeća, štapovi za hodanje, zaštita za hladnoću, vjetar, kišu, rezervna odjeća, baterijska lampa, prva pomoć, obavezna osobna i planinarska iskaznica, maska za lice.

PREHRANA: iz ruksaka a ostali obroci prema najavi, min. 2 l vode

Informacije, prijave i uplate kod vodiča četvrtkom u 19.30 sati u Školskoj sportskoj dvorani Mladost – mala dvorana. Prijava i uplate zaključno do 17.03.2022.g.
Prijava nije rezervacija mjesta, uplata osigurava sudjelovanje na izletu.

Temeljem zaprimljenih prijava organizirat će se izlet sukladno epidemiološkim mjerama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene, psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.