Markacijska sekcija

Markacijska sekcija djeluje u Društvu već od samog početka rada Društva. Tako je već 1923. godine Milan Ribar vrši markacije po  šumi Kozjači. Iste godine osniva se markacijska sekcija koja markira putove: Logorište – Martinščak – Vinica – Martinščak.
Danas markacijska sekcija održava, čisti i obnavlja markacije na naše dvije obilaznice i to Karlovačka obilaznica u dužini od 76 km i Dubovački planinarski put u dužini od 26 km.
U 2009. godini za markaciste se školovalo i uspješno završilo tečaj 7 članova Društva .Time je stvoren osnov bolje i organiziranije Markacijske sekcije.
U novije vrijeme u rad su uključeni novi članovi .

Sekcija ostvaruje ciljeve i zadatke kroz sljedeće djelatnosti:
– samostalnim planiranjem i organizacijom društvenih akcija na uređivanju planinarskih putova
 briga o izgradnji, obilježavanju, čuvanju i održavanju planinarskih putova u nadležnosti Društva
–
voditi popis planinarskih putova koje održava koji sadrži podroban opis puta s oznakama križanja, tekstom svih putokaza i zemljovidima s ucrtanim putovim
–
poticati uključivanje članova Društva u markacističke aktivnosti

Pročelnik Markacijske sekcije
Robert Boić