12.10.2024. DUBOVAČKI PLANINARSKI PUT

Planinarsko društvo  „Dubovac“  12.10.2024.  organizira za svoje članove i članove HPS-a tradicionalni  pohod na DUBOVAČKI  PLANINARSKI PUT.

Dubovački planinarski put je planinarska  staza koja povezuje  stari grad Ozalj i stari grad Dubovac, trasirana je  1983.  godine s ciljem da se kroz šetnju upozna  prelijepi i pitomi pokupski kraj. Put  je dug 28  kilometara  i  vodi  od starog grada  Ozlja preko Vodenice,  Hrašća i Svetog križa Završje do  naše Kalvarije i starog grada  Dubovca.  Put  iziskuje dobru kondiciju jer traje 8 sati.  Visinska  razlika  od ukupno  1000  metara  pravilno je raspoređena  te nema dugih uspona.

Polazak : 12.10.2024.g. u 07,00 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena : autobus – cijena  GRATIS,  stoga prijavite se kod vodiča do 10.10.2024.  i iskoristite priliku  jer danas  rijetko tko časti .

Ocjena težine : kondicijski teško, tehnički nezahtjevno

Vodiči :  Darko Gabrek  ( 098 649 545 ) i  raspoloživi vodiči vodičke sekcije

• 07,00 polazak ispred zgrade suda
  • 08,00 polazak u stazu
  • 16,00 očekivani dolazak na Kalvariju

OPREMA : U skladu sa vremenskim uvjetima, prikladna odjeća ,čeone lampe, štapovi za hodanje, hrana i voda iz ruksaka, sve ostale pojedinosti  mobilne  stanice  za  okrjepu  kao i doček na Kalvariji po dogovoru

NAPOMENA : obavezna osobna i planinarska iskaznica

Prijavom na izlet svaki član Društva potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.