21.- 22.09.2024. Baranjska planinarska obilaznica

Planinarsko društvo „DUBOVAC“ Karlovac i HPD „Vinica“ za svoje članove i članove HPS-a  organiziraju planinarski izlet na Baranjska planinarska obilaznica (BPO).  BPO je staza linijskog tipa duga 30 km a proteže se kroz vinograde, šume, žitna polja, baranjske surduke i fantastične krajolike. BPO je otvorena 2020.g a njome upravlja PD „Zanatlija“ iz Osijeka. Obilazak staze je zamišljen u dva dana a spavanje je organizirano u kampu „Suza Baranje“. Za spavanje je potrebno imati svoj šator a cijena noćenja je 8 eura po osobi plus 8 eura šator. U kampu nude i tradicionalni baranjski doručak po cijeni od 10 eura. U nedjelju, pri povratku za Karlovac, planiran je jedan kraći obilazak Osijeka.

Vodiči :            ROBERT LEMIĆ  ( +385 98 1696770)
Polazak :         21.09.2024. subota  –  05.30 sati ispred suda
Težina izleta:   O ( kondicijski otežano ) N ( tehnički ne zahtjevno)
Cijena izleta :  40 eura (veliki autobus)

Subota 21.09.2024.

• 05:30- Polazak na autobusnoj stanici ispred zgrade suda
  • 10:00- Dolazak na početnu točku BPO
  • 15:00- Završetak prvog dijela BPO

Nedjelja 22.09.2024.

• 10:00- Početak obilaska drugog dijela BPO
  • 15:00- Završetak BPO
  • 23:00- Očekivani dolazak u Karlovac

Obveznu planinarsku opremu potrebno je prilagoditi vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo s uplatom zaključno sa 12.09.2024. god. na redovnim sastancima PD Dubovac četvrtkom u 19.30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost–mala dvorana