26.10.2024. Šćah, otok Ugljan

PD Dubovac  26.10.2024. vodi svoje članove i članove HPS-a na otok Ugljan i vrh Šćah (288 m).

Šćah je najviši vrh otoka Ugljana. Nalazi se sjeverozapadno od istaknutog otočkog vrha Sv. Mihovila, na istom kamenitom hrptu. Vrh je označen kupom kamenja s križem te natpisom vrha. Turistički i planinarski je zanimljiviji susjedni vrh Sveti Mihovil sa starom tvrđavom koja dominira okolicom te telekomunikacijskim objektom. Tvrđavu na Svetom Mihovilu sagradili su Mlečani nakon što su u 13. stoljeću porušili Zadar.

Polazak: 26.10.2023. (subota) u 05:00 sati ispred suda
Prijevoz i cijena: bus i trajekt 30 eura
Ocjena staze: L/N
Vodiči: MARIN MARAS 091 686 3866 ,    ROBERT BOIĆ

PLAN IZLETA:
9:00 dolazimo u Gaženicu
9:30 polazi trajekt za Preko na otoku Ugljanu
10:00 započinjemo s kružnom turom u trajanju oko 6 sati
Grupa A (brža i spretnija): Preko-Sutomišćica-Turkija-Šćah-Sveti Mihovil-Preko. Obilazimo Željinu liticu, Željinu špilju i  Željinu uvalu.
Grupa B (sporija): Preko-Sveti Mihovil-Šćah-Turkija-Sutomišćica-Preko
18:40 trajekt, povratak u Karlovac između 22:00 i 23:00.

OPREMA: planinarska obuća, standardna planinarska odjeća, štapovi za hodanje, zaštita za hladnoću, vjetar, kišu, rezervna odjeća, prva pomoć, hrana iz ruksaka, min. 2 l vode.
NAPOMENA: obavezna osobna i planinarska iskaznica, maska za lice.

Uplate kod vodiča četvrtkom u 19.30 sati u Školskoj sportskoj dvorani Mladost – mala dvorana, zaključno s uplatom do 17.10.2024.

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta te da ispunjava psihofizičke, zdravstvene i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, ima plaćenu planinarsku članarinu za tekuću godinu te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodič zadržava pravo izmjene plana i programa u slučaju nepredviđenih okolnosti.