28.09.2024. Vaganski vrh

PD Dubovac organizira planinarski izlet na najviši vrh Velebita, Vaganski vrh, koji se nalazi na južnom Velebitu. Visok 1757m i sa njega se pruža lijepi pogled na Liku i grebenski dio Velebita

Početna točka uspona je livada Bunovac podno vrha Malovan koja se nalazi na oko 1230m visine. Staza kreće vrlo strmo pored vrha Malovan i preko stanova uspinje se na VPP, zatim blažim terenom do samog Vaganskog vrha. Vaganski vrh je točka HPO-a i VPP-a.

Vodiči : Jadranko Jagodić (099 /851 31 49)
Cijena prijevoza :20 eura automobili ili kombi
Težina  : Teško , Nezahtjevno
Polazak : 06:00 sati , subota 28.9.2024, g. ispred zgrade suda u Karlovcu
Ukupna visinska razlika je oko 600m sa 6 sati hoda.

OKVIRNI PLAN IZLETA

06:00         Polazak iz Karlovca

09:00         Dolazak na Bunovac, početak uspona.

18:00         Povratak za Karlovac

oko 21:00  Očekivani dolazak u Karlovac

Oprema: Udobna obuća (gojzerice), prikladna odjeća, zaštita od vremenskih uvjeta (sunca i kiše). Štapovi preporučljivi. Hrane i vode nema putem

Prijave i uplate kod vodiča ili četvrtkom na sastancima društva u 19:30. Učlanite se u PD Dubovac.

Napomena: Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava psihofizičke, zdravstvene i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, ima plaćenu članarinu za tekuću godinu te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodiči zadržavaju pravo izmjene plana izleta ukoliko to smatraju potrebnim (vremenski uvjeti na terenu).

Što nas je više to nam je ljepše!