19.-20.10.2024. GROBNIČKE ALPE

Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta otkazuje se  izlet na Grobničke Alpe.

PD Dubovac organizira dvodnevni društveni izlet u subotu 19.10. i nedjelju 20.10. 2024. na GROBNIČKE ALPE.

Područje Hahlića nalazi se u zaleđu Rijeke, a planinari ga najčešće zovu Grobničke Alpe. To je lanac vrhova koji možete vidjeti iznad Grobničkog polja. To je skupina vrhova koji se spuštaju jedan za drugim, a svaki ima drugačiji sastav i izgled, što području daje poseban šarm i ljepotu. Između ovih kamenih vrhova isprepletene su livade, šume, teško dostupne stijene (Pakleno), kanjoni (Mudna dol),  a središte ove prekrasne oaze  odmora za svakog planinara je  planinarski dom Hahlić.

Polazak : 19.10.2024.g. u 06,00 sati, parkiralište kod  zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena : 2 kombi vozila,  troškove dijelimo,  prijave na sastancima društva

Ocjena težine : kondicijski TEŠKO, tehnički ZAHTJEVNO
Vodiči :  Darko Gabrek  ( 098 649 545 ) i  raspoloživi vodiči vodičke sekcije

19.10.2024.  subota, polazak  u 06,00 sati  s parkirališta ispred zgrade suda

U 08,00 sati dolazak do parkirališta u Podkilavcu, priprema i polazak na stazu, staza     ide kroz  Mudnu dol preko Fratra na Južnu skupinu Paklena (juž.Pakleno, Bucov plato, Napa, Špilje)

16,00-17,00 sati   očekivani dolazak na planinarski dom Hahliči, osvježenje,priprema za nedjelju, večera i nočenje

20.10.2024. nedjelja, buđenje, doručak, priprema i u 08,00 sati polazak na stazu  koja vodi od doma na Hahlićima preko Obruča  na sjevernu skupinu Paklena  obilazak iste te,  oko14,00 sati povratak  na  dom, odmor i silazak prema Podkilavcu

17,00  sati dolazak do vozila i polazak za Karlovac

OPREMA : U skladu sa vremenskim uvjetima, prikladna odjeća ,čeone lampe,  hrana i  voda iz ruksaka, vreća za spavanje, noćenje i večera u domu, sve ostale pojedinosti po dogovoru

NAPOMENA : obavezna osobna i planinarska iskaznica, u  slučaju kišnog vremena prije i za  vrijeme planiranog vremena izleta, izlet se otkazuje.