10. 11. 2024.  Martinje u Kutjevu

Planinarsko društvo „DUBOVAC“ Karlovac za svoje članove i članove HPS-a organizira izlet u Kutjevo i sudjelovanje na „KUTJEVAČKOM MARTINJU“,  tradicionalnoj i specifičnoj turističkoj manifestaciji u prigodi Sv. Martina koja okuplja veliki broj planinara i izletnika.

Program je koncipiran tako da planinari i izletnici imaju oko 3 h hoda gorjem Krndija i vinskim cestama kutjevačkog vinogorja. Nakon toga svi dolaze na Trg graševine gdje se nastavlja obred krštenja mošta, zabavni program….a sve u organizaciji planinara, članova HPD „VIDIM“ i TZ grada Kutjeva. Kutjevo je smješteno u sjeveroistočnom „kutu“ Požeške doline, na pola puta između Požege i Našica, južnim obroncima Krndije i Papuka stiješnjeno u uskoj dolini rječice Kutjevčanke Kutjevo bilježi više od sedam i po stoljeća  svoje prošlosti vezane uz feudalni posjed. Kutjevo je danas neveliko mjesto za kojega su se još isusovci u 18. stoljeću zalagali da se proglasi gradom , a to je ostvareno tek 2006. godine tako da je danas Kutjevo grad , kojemu su cijeli arhitektonski sklop izgradili Isusovci u razdoblju od 1704. do 1735., poznat po glasovitom kutjevačkom vinskom podrumu.

Vodiči :  ROBERT BOIĆ ( +385 91 519 1894 ) ; IVAN LUTZ ( +385 91 621 5144 )
 Polazak :   10. 11. 2024.( nedjelja )  –  5.00 – autobusna stanica ispred zgrade suda u Karlovcu
Težina izleta:    L ( kondicijski lako ) N ( tehnički nezahtjevno )
 Cijena izleta :   25,00 €

– 5.00   polazak prema Kutjevu gdje planiramo stići oko 8.30, uz odmor za jutarnju okrijepu
– 8.30   dolazak  u Kutjevo  gdje se priključujemo i sudjelujemo na manifestaciji „KUTJEVAČKO MARTINJE 2024“a prema programu organizatora i naših domaćina članova HPD„VIDIM“
– 19.00 ( ili prema dogovoru )  polazak prema Karlovcu gdje planiramo stići oko 22.30

Pored obvezne planinarske opreme istu ćemo prilagoditi i dogovoriti  prije polaska a prema vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava zdravstvene, psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo sa uplatom zaključno sa 31. 10. 2024. god. kod vodiča na sastanku Društva četvrtkom u 19.30 .

Predlažemo da se učlanite u PD „DUBOVAC“  iz Karlovca. Tako postajete članom HPS-a čime ostvarujete niz pogodnosti,od osiguranja do raznih popusta.

ŠTO NAS JE VIŠE TO NAM JE BOLJE !!!