19.-20.10.2024. MPŠ PP ŽUMBERAK

Planinarsko društvo „DUBOVAC“ Karlovac za polaznike Male planinarske škole  “Klinci i klinceze 2024“ u subotu 19.10.2024. i nedjelju 20.10.2024 organizira dvodnevni izlet na područje Parka prirode Žumberak i boravak na našoj  Pl.kući „Vodice“. Tijekom dvodnevnog boravka, polaznici MPŠ će posjetiti Posjetiteljski  centar Sošice, vrh HPO Pliješ (KT HPO 6.3., 977 m). U sklopu izleta planiraju se obraditi nastavne teme Orijentacija i Zaštita prirode.

Vodiči: VJEKOSLAV ŠIPEK 095 9404 964, DAVOR ŠPAC, BOBO KOŽUL, MARIN MARAS
Polazak: subota 19.10.2024. 08:00 ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz: vlastitim automobilima
Ulaznica u Posjetiteljski centar Sošice:
– odrasli – 3,5 EUR
– djeca do 12 g. i umirovljenici – 2,50 EUR
– obiteljska 2 odrasla + do 3 djece – 8,00 EUR
Težina izleta: L (kondicijski lako) N (tehnički nezahtjevno)

OKVIRNI PLAN IZLETA

Subota 13.10.2024.

• 07:45 – 08:00 – okupljanje ispred McDonald’s – a, polazak prema SOŠICAMA
  • 09:00 – 10:30 – obilazak Posjetiteljskog centra Sošice
  • 10:30 – odlazak prema Pl. kući Vodice
  • 11:30 – Pl. kući Vodice aktivnosti prema programu MPŠ (orijentacija); posjet vrhu Pliješ
  • 14:00-16:00 – odmor na kući, ručak
  • 16:00 – ( ili prema dogovoru ) spust prema Sošicama i povratak prema Karlovcu  polaznika koji se odluče za jednodnevni boravak, ostali – aktivnosti prema MPŠ, smještaj, večera, noćenje

Nedjelja 15.10.2023.

• 07:30 – 08.30 ustajanje, doručak
  • 08:30 – 09.30 pospremanje i uređenje doma i okoliša
  • 10:00 – spust prema Sošicama i povratak prema Karlovcu
  • 12,00 – dolazak u Karlovac

OPREMA: lagana planinarska obuća, prikladna odjeća, zaštita od vremenskih uvjeta (sunce, hladnoća, vjetar, kiša), prva pomoć, obavezna osobna i planinarska iskaznica, baterijska svjetiljka, papuče za kretanje po planinarskom domu – obavezno, pribor za higijenu – četkica i pasta za pranje zuba, sapun, ručnici i sl., svijeća, šibice/upaljač, vrećice (za smeće i za prljavo rublje), maramice – suhe i vlažne, toalet-papir, lijekovi (za bolove, za temperaturu) prema potrebi

Prijave za izlet kod voditelja MPŠ na email: vjekoslav.sipek@gmail.com i/ili telefonom, s obveznom naznakom da li  planirate biti oba dana ili samo prvi dan (zbog ograničenog broja mjesta za spavanje).

Vodič ima pravo izmjene programa izleta, prema objektivnim okolnostima na terenu.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene, psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

ŠTO NAS JE VIŠE TO NAM JE BOLJE !!!