19. – 21.06.2021. otok Cres – vrh SIS i otok Lošinj – Osorščica – vrh Sv.Mikula

Planinarsko društvo “Dubovac“ Karlovac organizira izlet za svoje članove i članove HPS-a na

Otok CRES – vrh SIS ( 639 m ) i otok Lošinj – Osorščica – vrh Sv.Mikula ( 557 m)

VodičiKREŠIMIR FAJDIĆ  ( 091 3903 311 ); VJEKOSLAV ŠIPEK ( 095 940 4964 )

Polazak :         19.06.2021. subota  – 05.30 sati ispred suda

Težina izleta:   O ( kondicijski otežano ) N ( tehnički nezahtjevno )

Cijena izleta :  380,00 kn (u cijenu je uračunat prijevoz autobusom, trajekt, 2 noćenja )

Planinarsko društvo „DUBOVAC“ Karlovac za svoje članove i članove HPS-a  organizira planinarski izlet na dva sjeverno Jadranska otoka, otok CRES s usponom na vrh SIS ( 639 m, KT HPO 15.2 )  i otok Lošinj s usponom na vrh SV.MIKULA ( 557 m, KT HPO 15.3 ). SIS je vršak na hrptu otoka Cresa, zanimljiv zbog ostatka pretpovijesne građevine koja je odavde mogla kontrolirati cijeli Riječki zaljev. Osorščica na Lošinju je zbog ljepote vidika, pristupačnosti te planinarskog doma na svojemu hrptu jedna od najatraktivnijih planina hrvatskih otoka. Prva je planina jadranskog otočja koja je privukla pozornost turista, već 28.ožujka 1887. članovi turističkog društva Lošinj su poveli na najviši otočni vrh Televrin ( 589 m ) austrijskog prijestolonasljednika Rudolfa, i potaknuli gradnju planinarske staze iz Nerezina na vrh Sv.Mikula, a koja se i danas koristi. Sv.Mikula je najljepši vrh na otoku Lošinju, na kojem stoji prastara kapela Sv.Nikole građena od tesana kamena.

Subota 19.06.2021.

• 05.30 polazak ispred zgrade suda prema BRESTOVI, trajektnoj luci, ukrcaj na trajekt 08.15 sati, uz odmor za jutarnju okrijepu
  • 09.00 – 13.00 – planinarska tura, uspon na vrh Sis, odlazak prema Velom Lošinju, smještaj, slobodno vrijeme, noćenje

Nedjelja 20.06.2021.

• Planinarskim stazama, šetnicama Lošinja zaviriti ćemo u najatraktivnije dijelove otoka vitalnosti, slobodno vrijeme, noćenje

Ponedjeljak 21.06.2021.

• Odlazak iz smještaja prema Nerezinama, planinarska tura oko 6 -7 sati – uspon na Sv.Mikulu, vrh Televrin, pl.kuća Sv.Gaudent ( duži odmor, ručak ), Osor.
  • Prema dogovoru odlazak prema Meragu, trajektnoj luci, ukrcaj na trajekt ( 19.00 sati ) dolazak u Karlovac oko 22.00 sata

Detaljne informacije o hodnji, smještaju, troškovima prezentirati će se svim zainteresiranim 27.05.2021. u 19.30 sati na sastanku Društva na otvorenom pred Školskom sportskom dvoranom Mladost.

Pored obvezne planinarske opreme istu ćemo prilagoditi i dogovoriti prije polaska a prema vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo sa uplatom zaključno sa 10.06.2021. god.kod vodiča ili četvrtkom u 19.30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost–mala dvorana.

Temeljem zaprimljenih prijava organizirati će se izlet sukladno epidemiološkim mjerama.

Predlažemo da se učlanite u PD DUBOVAC iz Karlovca. Tako postajete članom HPS-a čime ostvarujete niz pogodnosti,od osiguranja do raznih popusta.

ŠTO NAS JE VIŠE TO NAM JE BOLJE !!!

planinarska-transverzala-osorscica

losinjska-transverzala