20.05.2023. Kostelska planinska pot

PD Dubovac vodi Vas na 30. pohod po Kostelskoj planinskoj poti u organizaciji PD Kočevje iz Slovenije. Početak ture je selo Fara (225m) koje se nalazi preko granice u blizini Broda na Kupi. Predviđene su dvije grupe jedna lakša sa nekih tri sata hoda i težu sa šest sati. Staza prolazi dijelom doline kupe, a dijelom se penje na Kuželjsku stijenu (874m) koja je impozantna kada se gleda sa naše strane iz Gorskog kotara.

Startnina za pohod je 5 eura a u nju je uključeno piće dobrodošlice, čaj i grickalice na kontrolnim točkama, promocijski materijal i poklon iznenađenja. Također je na startu moguće kupiti bon za ručak (5-6 eura) na kraju ture. Na kontrolnim točkama i na cilju će u ponudi biti piće (piva, vino…)

Vodič : Jadranko Jagodić 099 85 13 149 raspoloživi vodiči VS PD „Dubovac“
Cijena prijevoza : 11 eura (82.9kn) veliki autobus
Težina  :    grupa1:     lagano, nezahtjevno
grupa2:     otežano, nezahtjevno
Polazak : 07,00 sati , subota 20.5.2023, g. ispred zgrade suda u Karlovcu

OKVIRNI PLAN IZLETA

07:00     Polazak iz Karlovca
08:30     Dolazak u selo Fara i početak hodnje
18:00     Predviđeni povratak za Karlovac
oko 20:00   Očekivani dolazak u Karlovac

Oprema: Udobna obuća (gojzerice), prikladna odjeća, zaštita od vremenskih uvjeta (sunca i kiše). Štapovi preporučljivi.

Prijave i uplate kod vodiča ili četvrtkom na sastancima društva u 19:30. Učlanite se u PD Dubovac.

Vodiči zadržavaju pravo izmjene plana izleta ukoliko to smatraju potrebnim (vremenski uvjeti na terenu)

Što nas je više to nam je ljepše!