24.09.2022. ŽDRILSKI KUK

PD Dubovac organizira izlet na Velebit. Početna točka uspona su selo Brušani na Ličkoj strani, a završna točka selo Rudelić draga na Jadranskoj magistrali, što znači da bi prečili Velebit sa ličke na morsku stranu. Uspon bi išao stazom između Konjevače i Sadikovca i preko Piskovite kosice došli bi do novouređenog skloništa ispod ždrilskog kuka. Nakon pauze i uspona na 1165m visok kuk, silazak bi bio stazom Rudelinkom do mora.

Ukupna visinska razlika oko 600m uspona i 1200m silaska

Vrijeme hodnje 6-8 sati

Vodič : Jadranko Jagodić 099 85 13 149
Cijena prijevoza : autobus 140kn / 18,58 EUR ;  mali bus ( 19 mjesta ) 240,00 kn / 31,85 EU
(Preračunato prema fiksnom tečaju konverzije 1 EUR = 7,53450 HRK)
Težina:  kondicijski otežano , tehnički nezahtjevno
Polazak : 6:00 sati  subota 24.9.2022, g. ispred zgrade suda u Karlovcu

OKVIRNI PLAN IZLETA

6:00     Polazak iz Karlovca
8:30     Dolazak u Brušane i polazak na uspon
22:00   Očekivani povratak u Karlovac

Oprema: Udobna obuća (gojzerice), prikladna odjeća, zaštita od vremenskih uvjeta (sunca i kiše)..

Hrana i piće za cijeli dan: voda (2-3 litre) sendviči, voće, suho voće, čokolada, keksi…

Prijave kod vodiča ili četvrtkom na sastancima društva u 19:30.

Učlanite se u PD Dubovac. Što nas je više to nam je ljepše!

Vodiči zadržavaju pravo izmjene plana izleta ukoliko to smatraju potrebnim (vremenski uvjeti na terenu)

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.