03.07.2021. VISOČICA

Planinarsko društvo “Dubovac“ Karlovac organizira izlet za svoje članove i članove HPS-a na

VISOČICU – vrh  KT HPO 13.3., 1615 m

VodičiKREŠIMIR FAJDIĆ  ( +385 91 3903 311 ); DINO MARIN ( +385 98 901 3881 )

Polazak :         03.07.2021. subota  – 05.30 sati ispred suda

Težina izleta:   O ( kondicijski otežano ) N ( tehnički nezahtjevno )

Cijena izleta :  110,00 kn – veliki autobus ; 150,00 kn  – mali autobus

Članovi Planinarskog društva „DUBOVAC“ Karlovac sudjelovati će na tradicionalnom pohodu na VISOČICU, kojim će se ove godine proslaviti 48.obljetnica PD-a „Željezničar“ Gospić. Visočica ( 1615 m ) iako ne najviši jedan je od planinarima najdražih vrhova Velebita, istaknuti vrh osovljen nad strmom ličkom padinom Velebita. Zahvaljujući svojem položaju jedan od najljepših vidikovaca na cijelom Velebitu i bez sumnje najljepši vidikovac s kojeg se pruža pogled na Liku te se vidi gotovo cijeli Velebit sa svojim vrhovima od Zavižana do Crnopca. Vrh Visočica predstavlja jedno od 20 kontrolnih točaka planinarske obilaznice „ Lički gorski biseri“, koju je utemeljio PD „Željezničar“ Gospić i jednu od moguće 3 kontrolne točke Južnog Velebita popularne „ Hrvatske planinarske obilaznice“

• 05:30 polazak ispred zgrade suda prema Gospiću ( selo Rizvanuša )
  • 08:00 – polazak prema Delukinom vrelu i dalje starim planinarskim putem u pravcu jednog od najljepših vidikovaca Velebita – vrha VISOČICE ( 1615 m )
  • 12:00 – 12:30 – dolazak na planinarsku kuću „Visočica“, odmor, okrijepa, polazak na vrh
  • 13:00 – 13:30 – boravak na vrhu, odmor, povratak s vrha prema autobusu
  • 17:00 – 18:30 – prigodno druženje u Rizvanuši
  • 18:30 ( ili prema dogovoru ) – povratak prema Karlovcu, očekivani dolazak 21.00 sat

Pored obvezne planinarske opreme istu ćemo prilagoditi i dogovoriti prije polaska a prema vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo sa uplatom zaključno sa 24.06.2021. god.kod vodiča ili četvrtkom u 19.30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost–mala dvorana.

Temeljem zaprimljenih prijava organizirati će se izlet sukladno epidemiološkim mjerama.

Predlažemo da se učlanite u PD DUBOVAC iz Karlovca. Tako postajete članom HPS-a čime ostvarujete niz pogodnosti,od osiguranja do raznih popusta.

ŠTO NAS JE VIŠE TO NAM JE BOLJE !!!