06.01.2020. Pohod za Tri kralja-Picelj ( Zagorski bregoviti put )

O IZLETU
Želju i namjeru da prvi izlet u 2020.godini bude relaksirajući , ostvarili smo odlaskom na turu Zagorskim bregovitim putem .
Planinarsko društvo Zagorske steze već imaju tradiciju tog pohoda koji se odvija na blagdan , pa ga nazivaju i pohodom na Tri kralja .
U autobusu se okupilo 55 planinara , većinom iz PD Dubovac no bilo je i prijatelja iz HPD Vinica .
Nakon brzog dolaska u Krapinske toplice imalo se vremena za jutarnju kavicu a već u 10 sati domaćini su naredili pokret pa smo krenuli putem po zagorskim bregima . Prohladno ali ugodno vrijeme doprinjelo je opuštenoj atmosferi . Kratak odmor na “Klupcima” uz čašicu kunahog vina i onda još sat do planinarske kuće na Piclju . Planinarski grah i poneko piće uz živu glazbu . Neki su i zaplesali a neki razgledali objekt i okolicu .
Povratak do susreta s autobusom bio je kratak no neki su ga nehotice malo produžili okolnim putem .
Krenuli smo kući s dolaskom mraka i u Karlovac stigli oko 18,00 sati . Ranije od planiranog .
Sve u svemu lagano i opuštajuće za otvaranje nove planinarske sezone društvenih izleta .
Vodiči : R.Draganjac , K.Fajdić i V.Šipek .

Izvjestio : R.Draganjac