02.09.2023. Viševica

U subotu, 02.09.2023. u 6 i 30 grupa od 28 planinarki i planinara zaputila se autobusom prema Fužinama odnosno našem cilju Viševici. Uz usputnu kavu na Kupjaku stižemo u Ravno, odnosno do Vagabundine kolibe u 8 i 30. Oblačenje gojzi, priprema i krećemo.
Cijelo vrijeme kroz šumu u kojoj je bilo ugodno, uz strme uspone, odmore i razgovor stižemo na vrh za 2 i pol sata ( prije nego sam ja i planirao ).
Na vrhu uživanje u pogledu, slikanje, odmor i okrijepa, ostajemo više od sat vremena. Zajedničko fotografiranje i krećemo u 12 i 15. Povratak je preko Strileža, opet malo uspona, ali zatim lagano spuštanje kroz lijepu šumu i usputno slikanje i stižemo do Vagabunda oko 15 i 20. U Vagabundu
netko gulaš, netko maneštru, ali većina Velebitsko za okrijepu.
Nakon odmora i okrijepe u 17 sati krećemo prema Karlovcu gdje stižemo u 18 i 30. Ekipa odlična, iako poslije godišnjih nešto slabija kondicija,a nekima čak i prvi izlet, vrijeme idealno tako da ja kao vodič sam prezadovoljan. Vjerujem da je i ekipa bila zadovoljna i hvala svima.

Izvještaj sastavio
Robert Boić

FOTO TIHOMIR MASTELIĆ

PD Dubovac u subotu 02.09.2023. organizira jednodnevni izlet u Gorski kotar na Viševicu (1428 m) KT HPO 8.10.

Vodiči : Robert Boić ( 091 519 1894 ), Vjekoslav Šipek ( 095 940 4964 )
Polazak: subota 02.09..2023. u 6:30 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena: veliki  autobus 11 EUR / 83 HRK
Ocjena težine :  kondicijski otežano ; tehnički nezahtjevno

Viševica se izdvaja izgledom i visinom ( 1428 m/nv KT HPO ) od okolnih planina. Budući da je Viševica podjednako udaljena od Velebita,Bjelolasice, Bijelih stijena, Risnjaka, Učke i vrhova na sjevernim jadranskim otocima promatrač s vrha ima osjećaj da se nalazi u središtu golemog prirodnog amfiteatra.

6:30 –  polazak iz Karlovca ispred zgrade suda

8:30 –  dolazak i polazak na stazu

12:00 –  dolazak na vrh

13:00 –  povratak preko Strileža prema autobusu

20:00 – očekivani dolazak u Karlovac

Prijave za izlet isključivo sa uplatom zaključno sa 31.08.2023. god. kod vodiča ili četvrtkom u  19.30 sati u Školskoj sportskoj dvorani Mladost – mala dvorana.

OPREMA: U skladu sa vremenskim uvjetima, prikladna odjeća i obuća, štapovi za hodanje i fotoaparat poželjni. Hrana i piće iz ruksaka.

NAPOMENA: obavezna osobna i planinarska iskaznica

Pored obvezne planinarske opreme istu ćemo prilagoditi i dogovoriti prije polaska a prema vremenskim prilikama.

Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.