09.01.2022. HORVATOV POHOD

U hladno nedjeljno jutro u 7 sati se okupilo 43 planinara te smo krenuli put Sesveta.
Tamo su nas dočekali ljubazni domaćini uz pekarske proizvode i žesticu za zagrijavanje. Horvatov pohod je krenuo u pola 9 prema planinarskom domu Lipa na istočnoj Medvednici. Putem su još bile dvije okrepe sa kolačima, kuhanim vinom i čajem. Stvarno su se domaćini potrudili sve to pripremiti. Nakon nekih pet sati došli smo do Lipe. U pola tri nakon zajedničke fotke krenuli smo put Planine donje gdje nas je čekao bus, te se negdje oko pola 6 vratili u Karlovac. Lijepa i ugodna nedjeljna šetnjica po prohladnom vremenu.

Link izvještaj pri HPSu: https://www.hps.hr/vijesti/13002/

Dodatne fotke Tihomira Mastelića su na slijedećem linku

NAJAVA IZLETA

Planinarsko društvo “Dubovac“Karlovac organizira izlet za svoje članove i članove HPS-a u nedjelju 09.01.2022. na HORVATOV POHOD, 20. ZIMSKI PLANINARSKI POHOD SESVETE – LIPA

Tradicionalni zimski pohod od Sesveta do planinarskog doma na Lipi posvećen je Ivanu Horvatu, preminulom dugogodišnjem članu, predsjedniku Društva i idejnom začetniku zimskog pohoda, koji je organizirao pohode od siječnja 2003. pa sve do 2015. godine. Nazivanjem pohoda njegovim imenom želimo mu odati zahvalnost za trud koji je uložio u upravljanje HPD „Lipa“ te održati sjećanje na njega među članstvom i brojnim planinarskim prijateljima diljem Hrvatske. HPD Lipa

LETAK POHODA

Vodič : Jadranko Jagodić 099 85 13 149

Cijena prijevoza : 70 Kn veliki autobus ili 100 Kn mali autobus

Težina  : lagano , nezahtjevno

Polazak : 07:00 sati , nedjelja 9.1.2022, g. ispred zgrade suda u Karlovcu

PD Dubovac vodi Vas na Istočnu Medvednicu gdje se pridružujemo Horvatovom pohodu HPD Lipa iz Sesveta. Put kreće iz Sesveta i završava u planinarskom domu Lipa. Za pješačenje je potrebno oko 4,5 – 5 sati, pri čemu se svladava visinska razlika od 590 m. Staza je srednje teška, nije za početnike. Nakon toga predviđen je silazak do Planine donje (oko 40min) i povratak autobusom za Karlovac.

OKVIRNI PLAN IZLETA

07:00 Polazak iz Karlovca

08:00 Dolazak u Sesvete gdje se pridružujemo pohodu

15:00 Polazak za Planinu donju

16:00 Polazak za Karlovac

Oprema: Udobna obuća (gojzerice), prikladna odjeća, zaštita od vremenskih uvjeta (sunca, kiše i snijega). Štapovi preporučljivi. Obzirom na zimsko vrijeme potrebno se slojevito obući i imati rezervnu odjeću sa sobom

Prijave za izlet isključivo sa uplatom kod vodiča na sastanku Društva četvrtkom u 19,30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost–mala dvorana.

Prijavom na izlet svaki član Društva potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.

Učlanite se u PD Dubovac. Što nas je više, to nam je ljepše!