15.06.2024. STRAHINJČICA

PD Dubovac organizira društveni   izlet u subotu 15.06.2024 na STRAHINJČICU.

Strahinjčica je gora  u sjevero-zapadnom dijelu Hrvatskog  zagorja.  Proteže se  u smjeru zapad-istok u duljini od 10km, sa vrhovima  Slon, Gorjak,  Strahinjčica, Sušec i Sekolje (Hajdine zerne)  U višim djelovima  pokrivena je gustom mješovitom bjelogoričnom šumom  a u  nižim dijelovima su to pašnjaci, livade te obradive  površine. Strahinjčica  je veliki vrt orhideja  (32  vrste i podvrste) i to je jedan od glavnih razloga za izlet.

Polazak : 15.06.2024.g. u 07,00 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena : autobus,  cijena  15,00 .  Prijave  zaključno sa  06.06.2024.  na sastancima četvrtkom , kod vodiča .
Ocjena težine :  otežano , nezahtjevno

Vodiči :  Darko Gabrek  ( 098 649 545 ) ,  Robert Boić ( 091 519 1894 )

• 06. u 07,00 sati polazak ispred zgrade suda
  • 08,30 sati dolazak do Podgore Krapinske  te oko 09,00 sati polazak na stazu iz Podgora Krapinskih preko vrha Sušec (846  mnv)- Prijevoja-Sekolja  do Poljana.
  • Kružna staza od Poljana preko Plata i Lovačkog doma  na Poljane  poznata je  kao Orhidejeva staza (ime govori sve).
  • Oko 15,00 sati očekivani dolazak na planinarski dom HPD “Radoboj“, odmor uz druženje
  • Najkasnije u 17,00 sati polazak  za Karlovac u  koji  stižemo najkasnije u 19,00 sati

OPREMA :  Prikladna odjeća  u skladu sa vremenskim uvjetima, pl. štapovi  poželjni, hrana i piće iz ruksaka

NAPOMENA : obavezna osobna i planinarska iskaznica

Pored obvezne planinarske opreme istu ćemo prilagoditi i dogovoriti prije polaska a prema vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo sa uplatom kod vodiča ili na sastancima Društva četvrtkom u 19.30 u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost – mala dvorana.

Predlažemo da se učlanite u PD „DUBOVAC“ iz Karlovca. Tako postajete članom HPS-a čime ostvarujete niz pogodnosti od osiguranja do raznih popusta.