26.10.2022. JAPETIĆ

Dana 26.11.2022 organiziran je izlet na Japetić s polaskom iz Karlovca automobilima u 8.30. ispred Mc Donalds’a. Nakon inicijalnog skupljanja krećemo starom cestom prema Jastrebarskom te prije Jastrebarskog skrećemo prema Sv.Jani te dolazimo u mjesto Ivančići (pred šumski dvor) u 9.30.

Nakon pripreme i okupljanja svih 60 planinara kreće oko 10.00 planinarskom stazom Sv.Jana-Žitnica prema domu Žitnica. Uz nekoliko stajanja kako bi se grupa okupila i ujednačili vrijeme uspona oko 11.15 stižemo na dom Žitnica. Nakon kratkog odmora oko 11.30 većina grupe te cijela skupina djece iz Male planinarske škole (19 djece) krećemo na vrh Japetić (KT HPO 5.4., 879 m) gdje posebno djeca uživaju na igru na snijegu te pogledu s piramide na Japetiću.

Nakon povratka na dom oko 12.30 slijedio je kratak odmor za ručak te u 13.30 dodjela diploma povodom završetka Male planinarske škole.

Povratak prema šumskom dvoru krenuo je u 14.15 s dolaskom u podnožje u 15.15 nakon čega je krenuo povratak u Karlovaca gdje smo došli oko 16.15.

Predivan izlet po predivnom vremenu s super ekipom pri čemu su najmlađi članovi osim u planinarenju uživali u snježnim radostima pred domom Žitnica.

Vodiči : Davor Špac, Krešo Fajdić, Vjeko Šipek, pripravnik vodič Davor Jakšić

PD Dubovac, Karlovac u subotu 26.11.2022. organizira za svoje članove i sve zainteresirane članove HPS-a izlet na Japetić koji je najviši vrh Samoborskog gorja smještenog u Parku prirode Žumberak – Samoborsko gorje koja je ujedno i kontrolna točka HPS-a  (KT HPO 5.4. 879 m).

Vrh se nalazi se na 879 m n.v. i omiljeno je odredište izletnika i planinara. Nedaleko vrha nalazi se Planinarski dom Žitnica. Na vrhu je postavljena 12 metara visoka piramida koja je do 1960. bila na Sljemenu. S nje se pruža lijepi pogled na gorsku i sjeverozapadnu Hrvatsku te Sloveniju sve do Alpa.

Planirano kretanje je u 8.30 ispred zgrade suda/Mc Donaldsa po staroj cesti preko Draganića do Gorice Svetojanske (selo Ivančići kod Šumskog dvora i Vinarske zadruge Sv.Jana) od kuda planiramo krenuti na sam uspon oko 9.45. Uspon ide planinskom stazom Sveta Jana-Žitnica i traje nekih 1 sat s ciljem dolaska na Planinarski dom Žitnica oko 10.45. Nakon odmora na domu od cca 15 min. krenuti ćemo na uspon prema samom vrhu koji je udaljen nekih 20-ak minuta a nakon povratka s istog planiran je pauza za ručak od cca 2 sata na domu. Planirani spust prema prijevozu je oko 14.30, dolazak do podnožja oko 15.30 te kretanje prema Karlovcu gdje očekujemo biti oko 16.30.

Vodiči : Davor Špac (099 310 28 07), raspoloživi vodiči PD Dubovac
Polazak 26.11.2022. ispred zgrade suda
Težina izleta:   L ( kondicijski lagano );  N ( tehnički ne zahtjevno )
Cijena izleta :  prijevoz vlastitim automobilom

Subota 26.11.2022.

08.15.- skupljanja pred zgradom suda/McDonalds
08.30 – Polazak prema Gorici Svetojanskoj/selu Ivančići
09.30 – Dolazak pred vinarsku zadrugu Sv. Jana kod sela Ivančići
09.45 – uspon planinskom stazom Sv.Jana -Žitnica prema Pl. domu Žitnica
10.45 – dolazak na Pl. dom Žitnica i odmor
11.00 – kretanja prema vrhu Japetić
11.20-12.15 – boravak na vrhu
12.30 – dolazak na dom i odmor/ ručak u vl. angažmanu
4.30 – spust prema vinarskoj zadrugu Sv. Jana kod sela Ivančići
15.30  – povratak prema Karlovcu
16.30 – dolazak u Karlovac

Obveznu planinarsku opremu potrebno je prilagoditi vremenskim prilikama.

Prijave za izlet isključivo s uplatom/javljanju vodiču zaključno sa 24.11.2022. god. na redovnim sastancima PD Dubovac četvrtkom u 19.30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost–mala dvorana.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Predlažemo da se učlanite u PD DUBOVAC iz Karlovca i tako postajete članom HPS-a čime ostvarujete niz pogodnosti, od osiguranja do raznih popusta.

ŠTO NAS JE VIŠE, TO NAM JE BOLJE !!!