29.04. – 01.05.2023. PELJEŠAC MATOKIT (Vrgoračko gorje)

Protekli produženi vikend 46 članova PD Dubovac iskoristilo je za pohod na Sv. Iliju na Pelješcu i Matokit kod Vrgorca. Put je bio dug ali isplatilo se je. Početna točka za uspon na Sv. Iliju je bio zaseok Nakovanj. U početku makadamska cesta koja vodi do prekrasnog vidikovca na Korčulu taman za lagano zagrijavanje. Sljedi planinarska staza koja dijelom prolazi kroz šumu a kasnije otvorenog tipa sa lijepim pogledima. Dolaskom na vrh otvaraju se prekrasni vidici na otoke i obalni pojas. Spuštanje je bilo na drugu stranu sve do Orebića. Dojmovi prekrasni…

Drugi dan slijedio je uspon na Matokit odnosno Sv. Rok. Polazak je bio iz Vrgorca a silazak u selo Ravče. Uspon nam je pružao pogled na Riliće i Biokovo a na vrhu pogled na Velež, Čvrsnicu, Vran planinu i ostale vrhove u BiH. Silazak kroz šumu nam je pružio zaštitu od sunca koje je pošteno grijalo. Izlet je bio malo tehnički zahtjevniji od Sv. Ilije ali time su planinarski dojmovi još veći.
Hvala svim sudionicima izleta a posebno mojim pomoćnicima Kreši i Davoru
Vodič
Robert Lemić

PD Dubovac  29.04. – 01.05.2023. vodi svoje članove i članove HPS-a na PELJEŠAC  MATOKIT ( Vrgoračko gorje ), vrh Sv. Ilija KT HPO 20.1., 960 m i vrh Sv.Rok  KT HPO 19.10., 1062 m.

Vodiči:  ROBERT LEMIĆ  ( +385 98 1696770 ); KREŠIMIR FAJDIĆ  ( +385 91 3903311 )
Polazak : 29.04.2023. subota  –  08:00 sati – autobusna stanica ispred zgrade suda u Karlovcu
Težina izleta:   O ( kondicijski otežano ) N ( tehnički ne zahtjevno )
Cijena izleta :  40,00 € / 301,38 HRK  ( Preračunato prema fiksnom tečaju konverzije 1 EUR = 7,53450 HRK )

Planinarsko društvo „DUBOVAC“ Karlovac za svoje članove i članove HPS-a  organizira planinarski izlet na Matokit ( Vrgoračko gorje ) i Sv. Iliju na Pelješcu. Obadva vrha su kontrolne točke HPO-a. Matokit je osamljeno i izdvojeno brdo a uspon počinje iz samog Vrgorca. Najviši vrh je Sv. Rok 1062 m. Sv. Ilija je najviši vrh poluotoka Pelješca sa 960 m. Zbog visine i izdvojenog položaja jedan je od najljepših vidikovaca u hrvatskim planinama. Naziva se još i Zmijino brdo i Perunovo brdo.

Spavanje je organizirano u hotelu Prvan u Vrgorcu i iznosi 60,00 € / 452,07 HRK  sa doručkom po osobi za dvije noći, plaćanje pružitelju usluge.

Subota 29.04.2023

• 08:00 – polazak prema Vrgorcu
  • 16:00 – dolazak u Vrgorac, smještaj u hotelu, razgledavanje grada, priprema za izlet na Sv. Iliju

Nedjelja 30.04.2023.

• 08:00 – polazak na Pelješac
  • 10:30 – početak uspona na Sv.Iliju ( sveukupno hodanja oko 6 sati )
  • 18:00 – polazak za Vrgorac

Ponedjeljak 01.05.2023.

• 08:00 – početak uspona na Matokit ( sveukupno hodanja oko 6 sati)
  • 16:00 – polazak za Karlovac ( očekivani dolazak oko 22 sata)

Obveznu planinarsku opremu potrebno je prilagoditi vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo s uplatom zaključno sa 20.04.2023. god. na redovnim sastancima PD Dubovac četvrtkom u 19:30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost – mala dvorana

Predlažemo da se učlanite u PD DUBOVAC iz Karlovca i tako postajete članom HPS-a čime ostvarujete niz pogodnosti, od osiguranja do raznih popusta.

ŠTO NAS JE VIŠE, TO NAM JE BOLJE !!!