Najfoto 2022.

Pozivaju se svi članovi Dubovca da učestvuju u natječaju Najfoto 2022.
Natječaj je otvoren od 29.9. do 18.11.2022.

Uvjeti za prijavu radova:

• fotografije moraju biti planinarske tematike

• fotografije ne smiju biti starije od 01.studenog 2021.g.

• fotografije trebaju biti u digitalnom formatu

• fotografije moraju biti formata u omjeru 4:3  ili 16:9 ukoliko su vodoravno orijentirane. Kraća stranica fotografije mora biti minimalno 1080 pixela. Široke panoramske fotke neće biti uzete u obzir.

• fotografije trebaju biti praćene prijavnicom / opisom fotografija

• prijavnica treba sadržavati :

•  naziv fotografije

•  ime autora fotografije

•  lokaciju nastanka fotografije

•  mjesec i godinu nastanka fotografije

• datoteke se predaju na USB sticku ili šalju e-mailom.  Stickovi s fotografijama se predaju na sastanku društva Jadranku Jagodiću i vraćaju vlasniku.

• jedan autor na natječaju može sudjelovati s najviše 8 fotografija

Adresa za slanje fotografija e-mailom :  pddubovac.fotka@gmail.co

Način ocjenjivanja radova:

• sve prijavljene radove će primiti Natječajna komisija

• svi prispjeli radovi bit će selektirani od Natječajne komisije koja će napraviti odabir za uži izbor .

• fotografije odabrane u uži izbor bit će prezentirane na projekcijama na sastancima  PD Dubovac  (1.12, 8.12 i 15.12) i na medijima čiji sadržaj uređuje PD Dubovac .

• svaki član Društva može glasati za tri fotografije po principu : jedan glas = jedan bod

• glasuje se na pripremljenim listićima za tu svrhu

• pobjeđuje fotografija koja skupi najveći broj glasova

Tri fotografije s najvećim brojem glasova bit će nagrađene! U slučaju izjednačenog broja glasova , redoslijed  utvrđuje Natječajna komisija. U slučaju da isti autor osvoji dvije ili više nagrada, nagrađuje se najvišom osvojenom nagradom, a idući u poretku osvaja slijedeću nagradu.

Posebni uvjet natječaja:

Prijavom na natječaj autori pristaju da PD Dubovac može te fotografije bez odštete koristiti  u promotivne i reklamne svrhe