22.10.2022. VIŠEVNIK (Slovenija) – OTKAZANO

Zbog slabog interesa izlet na Viševnik se otkazuje.

PD Dubovac organizira jednodnevni  izlet u subotu  22. listopada 2022.g. na vrh Julijskih Alpa VIŠEVNIK (2050m).

Viševnik je vrh koji se uzdiže sjeverozapadno od Rudnog polja na predjelu Pokljuka.S vrha se pruža pogled na večinu najviših vrhova Julijskih Alpa . Vrlo je popularan među planinarima zbog relativno jednostavnog pristupa i lijepih razgleda.S njega je zanimljiv nastavak staze na Mali Draški vrh ili grebenom prema Debeloj peči. Visinska razlika koju savladavamo je 703 m

polazak : 22.10.2022.g. u 05,30 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
prijevoz i cijena – veliki autobus 140,00 kn / 18.58  EUR
( Preračunato prema fiksnom tečaju konverzije 1 EUR = 7,53450 HRK )
prijave i uplate na sastancima Društva , kod vodiča , zaključno s 13.10.2022.g.
ocjena težine : otežano , nezahtjevno
Vodiči :  Ratomir Draganjac ( +385 98 943 6170  ) , Ivan Lutz ( +385 91 621 5144 )

OKVIRNI PLAN IZLETA

• 05,30  polazak autobusa sa stajališta ispred zgrade suda u Karlovcu
  • 09,15 dolazak na Rudno polje
  • 09,30 polazak na uspon
  • 12,30 dolazak na vrh , kraći odmor
  • 13,00 početak silaska
  • 15,30 dolazak na Rudno polje , nastavak autobusom
  • posjet gradiću Radovljica ili Bledu , zavisno od raspoloživog vremena i vremenskih prilika
  • očekivani povratak u Karlovac do 21,30 h

Radovljica je živopisan gradić s atraktivnim gradskim trgom i s čak 14 muzeja . Slovi kao mjesto za reklame jer je često korišten kao kulisa za snimanje reklamnih spotova .

Obavezna je osobna i planinarska iskaznica. U Sloveniji se plaća isključivo Eurom .

OPREMA :
Gojzerice, štapovi, zaštita od sunca i eventualnih padalina. Topla odjeća, kapa, rukavice, svjetiljka. Ponijeti rezervnu odjeću koja može ostati u autobusu. Hrana iz ruksaka.

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta te da ispunjava psihofizičke, zdravstvene i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu. Ima plaćenu planinarsku članarinu za tekuću godinu te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodič zadržava pravo izmjene plana i programa u slučaju nepredviđenih okolnosti.