Uspješno je završila 1. Viša planinarska škola

11.-12.03.2023. na lokaciji NP Sjeverni Velebit u organizaciji HPS proveden je završni ispit za polaznike i voditelje Više planinarske škole. Ispit je provodio instruktorski tim HPS. Ispit je bio proveden kroz 8 modula na kojima su polaznici pokazivali svoje znanje. Polaznici su morali pokazati svoje vještine u izradi sidrišta u snijegu i stijeni, hodanju u navezu, korištenju cepina, dereza, krplji, lavinskih uređaja i lavinskih sondi, orijentaciji u zimskim uvjetima, sistemima osiguranja i izvlačenja iz pukotina.

Ispit su uspješno položili Marina Bedeniković, Josipa Zagudajev, Irena Grgić, Azra Grahović, Goran Atlija i Robert Lemić članovi PD Dubovac i Đani Fabac i Damir Šeketa članovi HPD Vinica a svi polaznici 1. Više planinarske škole u organizaciji PD Dubovac.
Bitno je naglasiti da je ovo bila prva generacija koja je položila ovaj ispit.
Ovim putem još jednom čestitke svima na uspješno položenom ispitu.

VODITELJ ŠKOLE : Robert Lemić, vodič A, B i D standarda

NASTAVNO OSOBLJE :