23.07.2022. Javorova Kosa

Planinarsko društvo „ Dubovac “ Karlovac za svoje članove i članove HPS – a organizira planinarski izlet  na Javorovu Kosu.

Vodič : Jadranko Jagodić 099 85 13 149

Cijena prijevoza : autobus 80kn

Težina  : otežano, nezahtjevno

Polazak :6:30 sati , subota 23.7.2022, g. ispred zgrade suda u Karlovcu

PD Dubovac organizira uspon u gorski kotar na prvi dio ravnogorske planinarske obilaznice. Početna točka bi bila u centru Ravne gore, a posjetili bi ponor Kosicu, Kicljeve jame i zatim se popeli na Javorovu kosu 1015m nadmorske visine koja je kontrolna točke HPO. Veći dio rute prolazi šumom koja pruža hladovinu.

Javorova kosa 1015m je kontrolna točka HPO.

Ukupna visinska razlika oko 600m

Vrijeme hodnje 5-6 sati

OKVIRNI PLAN IZLETA

6:30 Polazak iz Karlovca

7:30 Dolazak u Ravnu goru i polazak na uspon

15:00 Očekivani povratak za Karlovac

Oprema: Udobna obuća (gojzerice), prikladna odjeća, zaštita od vremenskih uvjeta (sunca i kiše).

Prijave kod vodiča ili četvrtkom na sastancima društva u 19:30. Učlanite se u PD Dubovac. Što nas je više to nam je ljepše!

Vodiči zadržavaju pravo izmjene plana izleta ukoliko to smatraju potrebnim (vremenski uvjeti na terenu)