20.08.2022. VELA PLIŠ i KAMENJAK

Planinarsko društvo „ Dubovac “ Karlovac za svoje članove i članove HPS – a organizira jednodnevni planinarski izlet u subotu 20.08.2022. na VELU PLIŠ (1141 m) i KAMENJAK  (KT HPO 9.12., 837 m)

VELA PLIŠ (1141m ) istaknuti pomalo osamljeni vrh 3,5 km od Gornjeg Jelenja, prekriven travom bez većeg raslinja omogućuje široke vidike od Grobničkih Alpi ,Riječkog zaljeva pa sve do Velebita. KAMENJAK ( 837 m ) je mali kameniti vrh iznad Grobničkog polja, pa je prije drugog svjetskog rata korišten za postavljanje topništva koje kontroliraju Grobničko polje a Mali Kamenjak je alpinističko vježbalište.

Izlet će završiti kupanjem u Bakarcu, malom primorskom naselju u jugoistočnom dijeli Bakarskog zaljeva bogate rimske i srednjevjekovne prošlosti s plažom koja podsjeća na nekadašnji izlov tune jednom sačuvanom tunerom.

Vodiči : Ranko Baždar ( 098 134 5474 ) ; Damir Starešinić ( 095 365 5733 )
Polazak: 20.08.2022.g. u 06:00 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena: veliki  autobus 110,00 kn
Ocjena težine :  kondicijski lagano; tehnički nezahtjevno

• 06:00 polazak iz Karlovca ( ispred zgrade suda )
  • 08:30 – polazak na stazu za Velu Pliš ( ulica Štab )
  • 10:30 – dolazak na vrh Vela Pliš, odmor
  • 11:00 – 12:30 spust, dolazak na polaznu točku ( ulica Štab )
  • 13:00 – uspon i spust sa Kamenjaka
  • 16:00 – 18:30 dolazak i boravak u Bakarcu, odmor,kupanje
  • 20:30 – očekivani dolazak u Karlovac

Prijave za izlet isključivo sa uplatom kod vodiča ili četvrtkom u 19.30 sati u Školskoj sportskoj dvorani Mladost – mala dvorana.

OPREMA :  gojzerice, štapovi, minimalno 2 l vode

NAPOMENA : obavezna osobna i planinarska iskaznica ,hrana i piće iz ruksaka

Pored obvezne planinarske opreme istu ćemo prilagoditi i dogovoriti prije polaska a prema vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.