26.03.2024. Zelena štafeta

Uprava šuma podružnica Karlovac,  Hrvatsko šumarsko društvo ogranak Karlovac te suorganizatori Šumarska i drvodjeljska škola u Karlovcu, Javna ustanova Natura Viva i Veleučilište u Karlovcu  povodom Međunarodnog dana šuma organiziraju aktivnost pod nazivom “Zelena štafeta” s ciljem podizanja svijesti javnosti o važnosti šuma za naš planet.

Kako bi predavanja za građane koji već imaju temeljna znanja o prirodi učinili zanimljivijim osmišljen je dinamičan model gdje će 4 renomirana stručnjaka iz područja biotehnologije održati kratka izlaganja nakon kojih se uz šetnju do iduće lokacije vode rasprave i razgovori o toj temi.

Hodogram „Zelene štafete“ koja će se održati u utorak 26. ožujka:

Početak u 17:30 h, očekivano trajanje do 19:30 h.

1. stajalište i start ispred UŠP, 15 min predavanje o gospodarenju šumama u Hrvatskoj (predavač UŠP Karlovac)
  2. stajalište Arboretum, 15 min predavanje o dendrologiji s naglaskom na autohtone šumske vrste Karlovca (predavač Šumarske i drvodjeljske škole)
  3. stajalište dio Vrbanićev perivoj, 15 min o Zakonskoj regulativi zaštite prirode i okoliša s naglaskom na šume (predavač JU Natura Viva)
  4. stajalište dio Ruski put smjer Veleučilište, 15 min predavanje o šumskom ekosustavu (predavač Veleučilište)

Kao planinari i osobe koje iznimno volimo prirodu kao i društvo koje ima i Sekciju čuvara prirode bilo bi jako lijepo kad bi se istome priključili u što većem broju.

Davor Špac

Pročelnik sekcije čuvara planinske prirode PD Dubovca”