06.04.2024. 32. HODANJEM K ZDRAVLJU 2024.

IZVJEŠTAJ: “Što je danas lijep i  sunčan dan” (Neno Belan), čak se i rimuje.

Predradnje na PK “Zvonimir Plevnik” obavljene su i prije same manifestacije, tako d smo na taj dan dodatno ušminkali prostor donjeg i gornjeg dvorišta Kuće. Radna ekipa je bili podjeljena na pripremu hrane za sv hodače na stazama i na organizaciju takmičarskih kotlića povodom “Hodanja k zdravlju”.
Ove godine, u skladu s našim Pravilnikom, bilo je prijavljeno šest takmičarskih ekipa za kuhanje kotlića.
Hrane za hodače po prijavama, po stazama (3 pravca) pripremljeno je ukupno 175 osoba. Procjenjujemo da smo na  prostoru naše Kuće ukupno prihvatili oko 250 planinara i prijatelja Društva. Napominjemo da bismo ovogodišnju manifestaciju “Hodanjem k zdravlju” slobodno mogli nazvati i međunarodnom  jer smo ugostili (po najavi) tridesetak planinara iz Republike Slovenije i četvoricu iz BIH. Planinarskih društava iz našeg okruženja na ovoj manifestaciji su bila tri (PD Vinica, PD Martinščak i PD Karlovac), te tri udruge proistekle iz Domovinskog rata (Udruga žena Domovinskog rata 110. brigade, Udruga veterana I. gardijske brigade “Tigrovi” i Udruga Specijalne policije PU Karlovačke “Grom”). Posebno ističemo dolazak djece s roditeljima naše Male planinarske škole kojih je bilo oko četrdesetak.
Nakon dolaska zadnjih hodača (14,30 sati) pristupili smo službenom dijelu dočeka na Planinarskoj kuću “Zvonimir Plevnik”. pozdravnom riječi organizatora, zatim podjelom zahvalnica sudionicima, najstarijem i najmlađem članu pohoda, te objavi rezultata takmičarski kotlića.
Najstariji na hodnji je bio Blaž Maras, a najmlađa Ena Dilber.
Najbolji takmičarski kotlić pripremila je ekipa “Cepterice” – Mirjana Dilber i Biserka Tot, obje članice našeg Društva.
Nakon službenog dijela, nastavili smo druženje i u miru se rastali u ranim satima.
BILO NAM TAKO I 2025. GODINE.

IZVJEŠTAJ: Malim koracima k zdravlju

Dana 06.04.2024 u sklopu manifestacije Hodanjem k Zdravlju organizirani su i Malim koracima k zdravlju na kojem je prisustvovalo 28 planinara (od kojih je jedna planinarka se pridružila grupu koja je išla preko Kule na Dubovcu) i 2 vodiča (većinom mali planinari zajedno s roditeljima).

Grupa se skupila ispred Muzeja Nikole Tesle između 8.00 i 8.30 te nakon razgledavanja istog krenuli osobnim automobilima do Medičarsko obrta Prstec. U Prstec smo došli oko 10.00 te nakon cca 30-45 min prezentacije obrta od strane vlasnice Renate (kojoj se zahvaljujemo na gostoprimstvu) krenuli prema Pl.kući Zvonimir Plevnik/Kalvarija. Na kuću smo došli nakon cca 30 min hoda oko 11.15 gdje su djeca i odrasli uživali u druženju i pripremljenom planinarskog grahu (za prste polizati). Nakon druženja s planinarima koji su došli drugim stazama te završetka degustacije kotlića i graha krenuli smo natrag oko 13.30 te smo pred Obrt Prstec došli oko 13.45 gdje smo se rastali.

Grupa je bila iznimno vesela i zabavna te izrazila želju češćih ovakvih izleta u periodu između Malih planinarskih škola što je obećano da ćemo probati ispuniti.

Izvještaj sastavio

Davor Špac

FOTO GALERIJA

FOTOGALERIJA VINICA – KALVARIJA MIRO MARKOLIN