31.07.2021. Crni vrh

PD „Dubovac“ organizira jednodnevni izlet u subotu 31.07.2021. na

CRNI VRH

Crni vrh ( 1335 m, KT HPO ) je smješten na istočnom dijelu Grobničkih alpi, a istovremeno se može pripisati široj okolici Platka. Jugozapadne padine su stjenovite, a sjeverne i sjeveroistočne strane šumovite, dok je sami greben prošaran travom i kamenjarom. Sa vrha se pruža široki pogled na sve strane. Prema sjeveru lijepo se vide obližnji vrhovi Risnjak, Snježnik, Guslica i Slovenski Snežnik, prema jugoistoku, vrhovi: Klek, Jasenovica i Kamenjak, dalje pogled seže prema vrhovima Gorskog Kotara i sjevernog Velebita. Prema zapadu lijepo se vide Kvarnerski zaljev, Učka i Ćićarija.

Polazak: 31.07.2021.g. u 06,00 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena: veliki autobus 80 kn, mali autobus 110,00 kn
Ocjena težine:  otežano,  nezahtjevno

Vodiči :  Robert Boić  ( 091 519 1894 ),  Miro Palajsa  ( 091 583 3779 )

• 06,00 polazak ispred zgrade suda
  • 08,30 dolazak na Platak i polazak na stazu
  • 11,30 dolazak na vrh
  • 12,15 povratak na Platak
  • 16,00 dolazak na Platak i slobodno vrijeme do 18,00
  • 20,00 očekivani dolazak u Karlovac

OPREMA :  U skladu sa vremenskim uvjetima, prikladna odjeća i obuća, štapovi za hodanje i fotoaparat poželjni. Hrana i voda iz ruksaka.

NAPOMENA : obavezna osobna i planinarska iskaznica.

Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo sa uplatom zaključno sa 29.07.2021. kod vodiča na sastanku Društva četvrtkom u 19,30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost–mala dvorana.