Anja Santini Mikulić na EP u Grazu

4., 5. i 6. kolovoza 2022. godine u Grazu održano je juniorsko europsko prvenstvo Boulder lige u sportskom penjanju po umjetnoj stijeni. Na otvaranju prvenstva Anja Santini Mikulić imala je čast nositi hrvatski stijeg. Anja je nakon kvalifikacija ušla u polufinale, a uslijed malene povrede za dalje nije bilo prilike obzirom na konkurentice koje dugo vladaju ovom disciplinom.
Usprkos svemu, Anja se napokon potvrdila u top 10 u Europi – osvojila je deseto mjesto, koje hrvatska ženska penjačka elita nije uspjela ostvariti puno godina unatrag.

Inače, Anja je članica PD Dubovac, Penjačkog centra Fothia i članica reprezentacije Hrvatske u penjanju po umjetnoj stijeni. Anja je ostvarila izuzetan rezultat u europskim okvirima u ovoj disciplini, a po pozivu je uskoro ispraćamo na Svjetski kup u SAD.
Europa je već poznaje, Ameriko – Anja stiže! Puno sreće!