22.05.2021. Staza Malog Princa

Planinarsko društvo “Dubovac“ Karlovac organizira izlet za svoje članove i članove HPS-a

STAZA MALOG PRINCA

PD Dubovac vodi svoje članove 22.05.2021.na jednu od najatraktivnijih i najljepših planinarskih staza Staza Malog Princa.  Smještena je na južnom dijelu Velebita, u blizini planinarskog skloništa Crnopac. Prolazi kroz Park Prirode Velebit, a vodi na vrh Bili Kuk (1171).Staza obiluje čudnovatim kamenim tvorbama; Dvori, Konoba, Niska vrata, Dvorska vrata, Zdenkova jama, Šušnjevac, Slipi klanac, Tisni klanac, Podkuk, Krivi klanac, Tonkina vrata, Stankina vrata, Kičma (osigurana sajlom) te posljednja i najljepša Nebeska vrata. Na postojanju ove staze treba zahvaliti zadarskom planinaru Slavku Tomerlinu Tateku koji je zajedno sa Zdenkom Morovićem (po kojemu je Zdenkova jama i dobila ime) oklinčao i markirao stazu.

Ova poučna staza spada među zahtjevnije penjačke staze u odnosu na druge staze u Hrvatskoj, iako u promjeru ima samo 600 m potrebno je više od 3-4 sata za obilazak.

Polazak : 22.05.2021.g. u 06 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena: mali autobus 170,00 kn

Uplate na sastancima četvrtkom, kod vodiča.
Ocjena težine : teško, zahtjevno

Vodiči : Damir Starešinić  ( 095 365 5733 ) Robert Lemić (098 1696770)

• 06,00 polazak ispred suda
  • 09,00  dolazak u Prezid
  • 09,15 polazak  na stazu
  • 11,30 dolazak u pl.sklonište Crnopac
  • 12,00 polazak na Stazu Malog Princa
  • 15,15 povratak u pl.sklonište Crnopac
  • 15,30 silazak prema autobusu
  • 17,45 polazak prema Karlovcu
  • 21,00 dolazak u Karlovac

OPREMA :  gojzerice, štapovi

NAPOMENA : obavezna osobna i planinarska iskaznica, hrana i piće iz ruksaka

Prijavom na izlet svaki član Društva potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.