07.11.2021. Zavižan, NP Sjeverni Velebit

NP Sjeverni Velebit uvijek je bio i ostao mamac za planinare. Koliko god puta čovjek dođe njemu u posjetu nikada ga se ne zasiti. Tako nas se i ovaj put okupio popriličan broj, točnije 47.

U planu izleta imali smo dvije rute no zbog bolesti dvojice vodiča nije nam preostalo ništa drugo osim jedne opcije. Odluka je pala da idemo rutom Veliki Zavižan – Balinovac – Zavižanska kosa – planinarski dom. Oblaci se polako prevlače preko vrhova a mi u istom ritmu sa njima. Malo se otvore pogledi pa za čas zatvore. Krademo fotkama te trenutke i čekamo nove. Staza je kliska, stijene još kliže al to je i prilika da se pokaže planinarska solidarnost. Spretniji pomažu manje spretnima, jači slabijima, iskusniji onima sa manje iskustva. Kad bi tako barem bilo u svakodnevnom životu. A trebalo bi. Gotovo svi idu cijelu rutu od početka do kraja. A i oblaci, kao da im je dosadilo igrati se sa nama, odoše oni nekim svojim putem. Ili ih je sunce potjeralo. U samoj završnici naše rute sunce nas grije i mazi. Okupljamo se ispred doma, paše piva sa pogledom na more i otoke. Uživamo u svemu najboljem što priroda pruža. Vratit ćemo se opet, to je sigurno.
Zahvaljujem se svim sudionicima izleta a posebno svom kolegi vodiču Damiru Starešiniću.
Robert Lemić

PD Dubovac 07.11.2021. vodi svoje članove i članove HPS-a na Zavižan – NP Sjeverni Velebit

Vodiči :            ROBERT LEMIĆ  ( +385 98 1696770), RANKO BAŽDAR i DAMIR STAREŠINIĆ

Polazak :         07.11.2021. nedjelja  –  06.00 sati ispred suda

Težina izleta:   O ( kondicijski otežano ) N ( tehnički ne zahtjevno )

Cijena izleta :  110 kn (veliki autobus); 140 kn (mali autobus); ulaznica za NP Sjeverni Velebit 30 kn

Planinarsko društvo „DUBOVAC“ Karlovac za svoje članove i članove HPS-a  organizira planinarski izlet u NP Sjeverni Velebit. Šire područje Zavižana, zajedno sa Hajdučkim i Rožanskim kukovima, jedno je od najljepših planinarskih područja u Hrvatskoj zbog čega je to područje proglašeno Nacionalnim parkom. Osim Zavižana, posjetiti ćemo Krasno i Senj, koji su nam na našem putu.

• 06:00- Polazak na autobusnoj stanici ispred zgrade suda
  • 09:00- Dolazak na Zavižan i priprema za planinarske ture koje su podijeljene u dvije grupe – A i B
  • A grupa – kreće stazom prema moru , odnosno mjestu Klada na Jadranskoj magistrali ( 4 sata )
  • B grupa – kružna tura: pl. dom Zavižan – Balinovac – Veliki Zavižan – pl. Dom Zavižan ( 4 sata)

( kada B grupa završi turu, kreće autobusom po A grupu i svi zajedno idemo u Senj )

Očekivani dolazak u Karlovac je oko 22 sata.

Obveznu planinarsku opremu potrebno je prilagoditi vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo s uplatom zaključno sa 30.10.2021. god. na redovnim sastancima PD Dubovac četvrtkom u 19.30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost–mala dvorana.

Temeljem zaprimljenih prijava, izlet će biti organiziran sukladno epidemiološkim mjerama.

Predlažemo da se učlanite u PD DUBOVAC iz Karlovca i tako postajete članom HPS-a čime ostvarujete niz pogodnosti, od osiguranja do raznih popusta.

ŠTO NAS JE VIŠE, TO NAM JE BOLJE !!!