04.12.2021. VELIKI LOVNIK I CERINSKI VIR

U subotu 4.12.2021. krećemo iz Karlovca kasnije nego obično, tek oko 7:30. Skupio nas se popriličan broj i autoputom preko Samobora stižemo do Smerovišća. Tu nam se pridružuje ostatak Male planinarske škole sa roditeljima koji su krenuli autima.

Na stazi smo oko 9. Kroz šumu penjemo se prema Slanom Dolu. Umjesto očekivanog blata dočekao nas je svježe napadali snježni pokrivač oko 10-tak cm. To je izletu dalo posebnu čar. Nastavili smo uz Mali Lovnik  i nakon skoro 3 sata stižemo do gostinjca Sveti Bernard u podnožje Velikog Lovnika. Mali odmor i ubrzo smo se popeli na vrh.

Spustivši se sa vrha nakon obaveznog slikanja krenuli smo dalje putem prema Velikom Lipovcu i nakon 5,5 sati i prijeđenih 15-tak km stigli na predivan slap Cerinski Vir. Slap je bio u svom najbujnijem izdanju. Okrjepa nas je čekala u prekrasnoj planinarskoj kući Cerinski Vir. Osim dobre hrane i pića imali smo i malu svečanost. Polaznici male planinarske škole primili su priznanje i poklone.

Spustili smo se prema autobusu oko 16:15 tj bili smo uz cestu taman prije potpunog mraka. Završetak izleta bio je u Samoboru gdje smo uz obavezne kremšnite obišli i Samoborski advent. Umorni ali zadovoljni vratili smo se u Karlovac oko 20h. Zahvalio bi se svim sudionicima izleta a posebno mojim pomoćnicima Kreši i Vjeki.

vodič Damir Starešinić

Planinarsko društvo “Dubovac“Karlovac organizira izlet za svoje članove i članove HPS-a u subotu 4.12.2021. na SAMOBORSKO GORJE – VELIKI LOVNIK I CERINSKI VIR

Veliki Lovnik KT HPO (737 m) je vrh u šumi visoke bukve  iznad Gostinjca svetog Bernarda, na slikovitom gorskom grebenu koji se od Japetića pruža prema Slanom Dolu i Hamoru kod Samobora. Planinarski dom Cerinski vir nalazi se u zaselku Cerina (iznad potoka Javorec) u blizini Smerovišća, na planinarskom putu iz Smerovišća prema Japetiću. Nazvan je po obližnjem slikovitom slapu, najvećem u Samoborskom gorju. Nedaleko je Planinarska kuća Cerinski Vir.  Staru kamenu kuću iz 19. st. obnovili su i uredili  za planinarske potrebe članovi HPD-a Sveti Patrik iz Samobora i članovi Udruge Ekosspiritus i njihovi prijatelji.

Polazak : 04.012.2021.g. u 07,30 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena: veliki autobus 70,00 kn, mali autobus 100 kn

Kondicijska zahtjevnost: nezahtjevno
Tehnička zahtjevnost: lagano

Vodiči : Damir Starešinić  ( 095 365 5733 ) Davor Špac ( 091469 1784)

• 07,30              polazak iz Karlovca (ispred zgrade suda)
  • 08,30 -9;00    dolazak u Smerovišće
  • 11,30 -12:00  dolazak na  Veliki Lovnik
  • 14;00 -14;30  dolazak na Cerinski  Vir
  • 14;45             dolazak na pl.kuću Cerinski Vir
  • 14:45-16:30  druženje na pl-kući i ručak
  • 17;00 dolazak u Smerovišće i polazak za Karlovac
  • 18;00-18:30 predviđen dolazak u Karlovac

OPREMA :  gojzerice, štapovi, minimalno 1,5l vode

NAPOMENA : obavezna osobna i planinarska iskaznica, hrana i piće iz ruksaka (mogućnost ručka na domu uz prethodnu najavu)

Prijave za izlet isključivo sa uplatom kod vodiča na sastanku Društva četvrtkom u 19,30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost–mala dvorana.

Prijavom na izlet svaki član Društva potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.