05.06.2021. LIČKA PLJEŠIVICA  – vrh GOLA PLJEŠIVICA

Planinarsko društvo „Dubovac“ organizira jednodnevni izlet u subotu 05.06.2021. na

LIČKU PLJEŠIVICU  – vrh GOLA PLJEŠIVICA 1646 m

Vodiči :           OGNJEN BOROVAC  ( 095 369 0400 ); MARIN MARAS ( 091 686 3866 )

Polazak :         05.06.2021. subota  – 07.00 sati ispred zgrade suda u Karlovcu

Težina izleta:   O ( kondicijski otežano ) N ( tehnički nezahtjevno )

Cijena izleta :  110,00 kn Prijevoz : autobus

Lička Plješivica planinski je lanac koji se proteže u smjeru sjeverozapad-jugoistok od Plitvica do Zrmanje, dijeli Liku od Pounja te se sastoji od čitavoga niza, što viših, što nižih planinskih vrhova od kojih je najviši Ozeblin (1657 m ). Naš planinarski cilj je vrh Gola Plješevica (1646 m), koji se nalazi iznad Korenice s jedinstvenim i predivnim otvorenim panoramskiim pogledom na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu. Gola Plješivica jedan od najljepših vidikovaca u Hrvatskoj. S vrha je lijep pogled na Bihać a na drugoj strani Plitvička Jezera, Crni vrh i Ozeblin. Na vrhu se nalazi i napušteni vojni objekti sa tunelima.

– 07.00  polazak ispred suda prema Korenici

– 09.00 13.00  hodnja  planinarskom stazom, uspon na Golu Plješivicu

– 13.00 14.00 dolazak na vrh, odmor, objed iz ruksaka

– 14.00 18.00 spust prema Korenici, odmor,

– 18.00  – polazak prema Karlovcu gdje planiramo stići oko 20.00 sati.

Vodič ima pravo  izmjene programa izleta prema objektivnim okolnostima na terenu.

Pored obvezne planinarske opreme istu ćemo prilagoditi i dogovoriti prije polaska a prema vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava  zdravstvene, psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, epidemioloških mjera važećih na dan izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo sa uplatom zaključno sa 27.05.2021. god.kod vodiča ili četvrtkom u 19.30 sati u Školskoj sportskoj dvorani Mladost – mala dvorana.

Temeljem zaprimljenih prijava organizirati će se izlet sukladno epidemiološkim mjerama.

Predlažemo da se učlanite u PD „DUBOVAC“ iz Karlovca.Tako postajete članom HPS-a čime ostvarujete niz pogodnosti,od osiguranja do raznih popusta.

ŠTO NAS JE VIŠE TO NAM JE BOLJE !!!