04.09.2021. ŽUMBERAK

Izvještaj sa Žumberka (04.-05.09.2021.)

Vikend je bio kao stvoren za obilazak Žumberačkog gorja u nešto izmijenjenom obliku. 18 planinara zaputilo se na stazu koja je za većinu polaznika bila nepoznata barem djelomično. Prvi dio puta obilazimo Stari i Novi grad Žumberak, te upoznajemo razliku između starogradnje i novogradnje. Posebno zanimljivo je bilo u mjestu Podžumberak u crkvi sv. Nikole gdje smo zatekli arheologe koji su svojim otkrićima zaintrigirali sve nas prisutne. Tu smo neplanirano potrošili sat vremena, isplatilo se.

Pola puta nam je bilo u Hartju gdje nas je dočekala mrzla piva iz busa. Nastavljamo dalje do spajanja s Karlovačkom obilaznicom u Griču. Grupa se dobro kretala tako da ni Ječmište nije dugo čekalao svoj red. U 16:30 stigli smo do Vodica gdje su nas dočekali Rajko i Zlatni. Pripremili su vatru i dovezli materijal za roštiljanje. Dobro se pojelo i podružilo, te nešto prije 19:30 krećemo prema Karlovcu. Bravo za vozača koji je parkirao bus kod doma. Oko 20:30 bili smo u Karlovcu prepuni dojmova i spremni za novu avanturu po Žumberku.

NAJAVA IZLETA:

PD Dubovac u subotu 04.09.2021. vodi svoje članove i članove HPS-a na

ŽUMBERAK

Polazak: 04.09.2021.(subota) u 07,00 sati ispred zgrade suda u Karlovcu

Prijevoz i cijena:  mali autobus 70,00 kn

Izlet je prikladan za djecu s roditeljima, seniore, planinare početnike, iskusne planinare.

Vodiči:  MARIN MARAS 091 686 3866, OGNJEN BOROVAC 095 369 0400

Tradicionalni jesenski pohod na Žumberak ovoga puta u nešto izmijenjenom obliku. Busom idemo do spuštanja prema Kekić Dragi, odakle nastavljamo pješice prema Starom i Novom gradu Žumberku. Dolazimo u Hartje na okrjepu iz busa. Nastavljamo  prema Griču, Ječmištu  i na kraju dolazimo do Vodica gdje  nas čeka roštilj i piće. Ukupno oko 20 km s oko 1200 m visinske razlike.

Povratak u Karlovac do 21,00.

OPREMA:  planinarska obuća, standardna planinarska odjeća, štapovi za hodanje, zaštita za hladnoću, vjetar, kišu, rezervna odjeća, prva pomoć…

HRANA: iz ruksaka, min. 2 l vode

NAPOMENA: obavezna osobna i planinarska iskaznica, maska za lice

Uplate kod vodiča četvrtkom u 19.30 sati u Školskoj sportskoj dvorani Mladost – mala dvorana, zaključno s uplatom do 02.09.2021.

Temeljem zaprimljenih prijava organizirat će se izlet sukladno epidemiološkim mjerama.

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta te da ispunjava psihofizičke, zdravstvene i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu. Ima plaćenu planinarsku članarinu za tekuću godinu te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič zadržava pravo izmjene plana i programa u slučaju nepredviđenih okolnosti.