MALA PLANINARSKA ŠKOLA  „ KLINCI I KLINCEZE 2021 “

Mala planinarska škola „KLINCI I KLINCEZE“ omogućava upoznavanje osnova planinarstva i stjecanje osnovnih planinarskih znanja i vještina.

Njezin jedinstven program prema Pravilniku o Maloj planinarskoj školi u Hrvatskom planinarskom savezu pruža osnovu za siguran i svrsishodan boravak djece u planinama te djelovanje djece unutar planinarske udruge. Škola je namijenjena upoznavanju i informiranju djece o osnovnim mjerama sigurnosti pri sudjelovanju na izletima, turama i pohodima u planine.

Pri organiziranju i provedbi škole naročito će se voditi računa o posebnosti rada s djecom te o njihovoj sigurnosti. Prije početka škole roditelje će se upoznati o načinu izvođenja škole, sa svrhom, zadaćama i metodama rada, obvezama koje proizlaze iz programa kao i drugim pitanjima od njihova interesa.

Nastava će se izvoditi na terenu kroz kraća izlaganja ( predavanja ) i neposredan dijalog voditelja i nastavnog osoblja s djecom, kroz edukativne vježbe i igre, prilagođene uzrastu djece, u prirodnom okruženju, bez uporabe računalne prezentacijske opreme ( računalo, projektor, platno ).

Škola će se provesti tijekom mjeseca rujna, listopada i studenog, u obliku niza tematskih izleta.

Škola započinje u nedjelju 05.rujna 2021.god. u 16.00 sati u prostorijama Pl.kuće “Zvonimir Plevnik “ na Kalvariji, gdje će biti organiziran upis u školu, upoznavanjem djece i roditelja sa voditeljem, nastavnim osobljem, prezentacijom programa i aktivnosti škole, pravilima ponašanja u grupi, dogovorom o rasporedu aktivnosti i drugim pojedinostima.

Škola završava u nedjelju 13.studenog 2021.god. podjelom diploma polaznicima i prigodnim druženjem u prostorijama Pl.kuće “ Zvonimir Plevnik “ na Kalvariji.

Svi polaznici škole kao i njihovi roditelji, staratelji i odgovorne punoljetne osobe moraju biti članovi PD “Dubovac“ iz Karlovca, s plaćenom članarinom za tekuću godinu.

Djeca koja su s uspjehom pohađala Malu planinarsku školu dobivaju diplomu Hrvatskog planinarskog saveza.

Sve informacije mogu se dobiti na redovitim sastancima Društva, četvrtkom u 19’30 u prostorijama Školske sportske dvorane na Rakovcu – mala dvorana, putem internetskih stranica PD Dubovac ili kontaktom voditelja škole Krešimira Fajdića mob. +385 91 3903 311.

MPŠ 2021 – PROGRAM I PLAN IZLETA