12.09.2020. ,Dubovački PP

12.09. Dubovački planinarski put je tradicija našeg planinarskog društva i posebno je opisan na našim web stranicama . Iako nezahtjevan , od planinara traži dobru fizičku kondiciju jer svojim trajanjem i dužinom nije potpuno lagan .

DUBOVAČKI PLANINARSKI PUT

12.09.2020.god.

Po lijepom sunčanom danu dvadeset pet planinara  uputilo se u Ozalj  na već tradicionalni pohod Dubovačkim  planinarskim putem / DPP . Tu su nas čekala dva domaća planinara .Polazak je bio točno po planu . Do Vodenice smo  došli  već u 9 ,mali odmor te spust u Hrašće.Za razliku od prošle godine bilo je suho . Kod doma  smo imali doručak . Logistika ,čitaj Damir Erdelja, se pobrinula da ne budemo žedni. Nastavak prema  Grdunu  i  Završju  uz lijepe poglede prema pavlinskom samostanu Svetice. Na Sveti križ stižemo nešto prije dva sata. Sa vrha puca pogled prema Vodenici  i pitomoj Pokupskoj dolini  a već se u izmaglici i nazire i naš Karlovac. Kratki odmor  pa spust prema Stativama.  Ove godine trasa puta je obnovljena i očišćena te je lakše prolaziti stazom. Po običaju, mala okrepa kod mosta te preko livada  do naše Kalvarije. Nakon sedam sati hodanja,zadovoljni i pomalo umorni .Čekala  nas su kobasice,kolači i  dobra domaća ekipa. Malo opuštanja i već u sumrak do  starog grada Dubovac uz malo dužu pauzu u svratištu ispod vrbe. Malo pjesme  u ugodnom društvu i veseli završetak jednog krasnog dana.

Izvijestio : Ivan Pernar

ALBUM S IZLETA