30.01.2022. SVETA GERA

Dana 30.01.2022. zaputili smo se na tradicionalni pohod na Svetu Geru.

Krenuli smo u 7 sati, sa 3 auta i kombijem nas 20 planinarki i planinara. U Sošice dolazimo u 8 i 10 i nakon kave u 8 i 30 krećemo na stazu. Od Sošica preko Boića i Boljare dolazimo na Svetu Geru u 11 sati. Na vrhu uživamo u suncu i pravom proljetnom danu, radimo pauzu od pola sata i u 11 i 30  cijela grupa kreće prema Vodicama preko Ravne gore.

Na Vodice dolazimo u 14 sati i radimo pauzu do 15 i 30.  Grijemo se kuhanim vinom i čajem, uživamo u druženju i razgovoru i prekrasnom vremenu. U 15 i 30 krećemo prema Sošicama i Karlovcu gdje dolazimo oko 17 sati.

Pošto je bila zamolba od HPD Željezničar iz Zagreba da obiđu Sopotski slap, naš pomoćni vodič Davor Špac vodi grupu od 20 planinara umirovljenika iz Sošica preko Sopotskog slapa do Vodica.

Također naša pomoćna vodička Irena Grgić ide sa grupom iz Samobora sa Vodica preko Boljara na Svetu Geru.

Vrijeme prekrasno, dan pravi proljetni, ekipa odlična, inače ove godine jako velika posjećenost pohoda i veliki broj ljudi.

Zahvala svima koji su sudjelovali, a posebno pomoćnim vodičima Ireni Grgić, Miri Palajsa i Davoru Špac koji su aktivno odradili i bili od velike pomoći.

Robert Boić

PD Dubovac organizira jednodnevni izlet u nedjelju 30.01.2022. na

SVETU GERU

Sveta Gera je najviši vrh Žumberačke gore. Šumski proplanak na vrhu je mjesto gdje su se nekoć održavale narodne veselice i stočni sajmovi, a danas i već dvadeset i osam godina unazad na  zadnju nedjelju u prvom mjesecu održava se tradicionalni zimski planinarski pohod sa liturgijskim slavljem kod ostataka kapele Sv. Ilije Proroka koje počinje u 12,00 sati.

Polazak : 30.01.2022.g. u 07,00 sati ispred zgrade suda u Karlovcu
Prijevoz i cijena :  autobus 60,00 Kn
Ocjena težine :  otežano, nezahtjevno

Vodiči:  Darko Gabrek  ( 098 649 545 ) i vodička sekcija PD Dubovac.

• 07,00  polazak autobusa
  • 08,30  dolazak u Sošice
  • 09,00  polazak na stazu
  • 11,30  dolazak na Svetu Geru
  • 12,00  početak misnog slavlja
  • 12,00  do 13,00 polasci grupa prema pl. domu Vodice
  •  14,00  do 15,00 dolazak na pl. dom Vodice
  •  16,30  polazak prema Sošicama
  •  18,00  polazak iz Sošica prema Karlovcu
  •  19,30  najkasniji dolazak u Karlovac

OPREMA :  U skladu sa vremenskim uvjetima, prikladna odjeća, čeone lampe, štapovi za hodanje, hrana i voda iz ruksaka

NAPOMENA : obavezna osobna i planinarska iskaznica

Pored obvezne planinarske opreme istu ćemo prilagoditi i dogovoriti prije polaska prema vremenskim prilikama.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, odnosno uplatom istog, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava zdravstvene,  psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća ovaj program, da ima plaćenu članarinu u pl. društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Prijave za izlet isključivo sa uplatom kod vodiča ili četvrtkom u 19.30 sati u prostorijama Školske sportske dvorane Mladost–mala dvorana.

Temeljem zaprimljenih prijava organizirati će se izlet sukladno epidemiološkim mjerama.

Predlažemo da se učlanite u PD „DUBOVAC“ Karlovac tako postajete članom HPS-a čime ostvarujete niz pogodnosti, od osiguranja do raznih popusta.

ŠTO NAS JE VIŠE TO NAM JE BOLJE !!!